Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

W Szczecinie powstało nowe rondo

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

W Szczecinie powstało nowe rondo Kierowcy testują nowe rondo, które powstało u zbiegu ulic Szerokiej i Żołnierskiej.

Ekipa wykonująca prace jeszcze krzątała się wokół ronda, a samochody jeździły wokół wyspy.

- Chyba kierowcom spodobało się to minirondo, pamiętam jak od strony ulicy Taczka robiły się korki - mówi Patrycja Łukaszewska, którą spotkaliśmy w pobliżu ronda. - Tylko zastanawiam się, czy brak wyspy centralnej nie spowoduje , że część kierowców będzie jechała na wprost przez rondo. Tak samo przez dłuższy czas działo się na rondzie "pinezka" przy ulicy Modrej.

Wysepka ronda przy ulicy Żołnierskiej ma średnicę 10 metrów i jest oznaczoną punktowymi odblaskowymi. Wyspa wystaje na 2 centymetry nad poziom jezdni natomiast punkt centralny, 10 centymetrów nad poziom jezdni.

Sprawdziliśmy kierowcy zachowywali się zgodnie z zasadami poruszania się po rondzie, sygnalizowali zamiar skrętu, zjeżdżając z ronda. Jedynie autobusy, przejeżdżające przez rondo muszą wykonać ostry skręt.

- Ważne, że będzie jeździło się płynnie, bez oczekiwania - mówi o nowym rondzie Marcin Okorski, który wczoraj po raz pierwszy widział skrzyżowanie po remoncie. - Wcześniej były z tym problemy.

Nowością jest także przesunięcie przejścia dla pieszych, które wyznaczono w pobliżu posesji nr 63, od strony skrzyżowania z ul. Żołnierską. - Zmiana lokalizacji przejścia dla pieszych związana jest z obserwacjami ruchu pieszego - wyjaśnia Marta Kwiecień - Zwierzyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

W Szczecinie powstało nowe rondo
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

W Szczecinie powstało nowe rondo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości