Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

W tym tygodniu będzie drożeć benzyna, olej i autogaz

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

W tym tygodniu będzie drożeć benzyna, olej i autogaz Już 5,11 zł musimy średnio zapłacić za litr oleju napędowego przy dystrybutorze. Niestety, na tym nie koniec.

 Ostatnie zmiany cen wprowadzone na stacjach są równoznaczne z ustanowieniem nowego tegorocznego szczytu na oleju napędowym.

W ciągu ostatniego tygodnia podwyżka cen diesla na stacjach wyniosła średnio 11 groszy na litrze - zauważa Urszula Cieślaka z BM Refelx, analizującej rynek paliw. - W skali całego kraju skala podwyżek jest zróżnicowana i wynosi od 6 groszy (w woj. warmińsko - mazurskim) do nawet 16 groszy na litrze (w Lubelskiem). Bardzo duże różnice odnotowaliśmy w przypadku podwyżek na poszczególnych stacjach od kilku do nawet 20 groszy na litrze.

 

Niemal identycznie zachowywały się ceny benzyn.

Za benzynę Eurosuper 95 i Superplus 98 płacimy odpowiednio 5,17 i 5,36 zł, to oznacza wzrost w skali tygodnia o 11 i 9 groszy na litrze.
Chociaż podwyżki dotyczą wszystkich operatorów na rynku detalicznym to wciąż najniższe ceny są na stacjach PKN Orlen i Grupy Lotos. Oba koncerny zdecydowały o podwyżkach maksymalnych cen benzyn i oleju napędowego na stacjach. Benzyna Eurosuper 95 i olej napędowy w Orlenie kosztują średnio 5,09 zł/l, natomiast na stacjach Lotosu odpowiednio 5,14 i 5,09 zł/l.


Będzie drożej

- W tym tygodniu spodziewamy niestety kontynuacji podwyżek cen wszystkich rodzajów paliw - dodaje Cielak. - Do benzyny i oleju napędowego dołączył także LPG.
Już w ubiegłym tygodniu tankujący gaz odnotowali wyższe ceny tego paliwa. Za litr autogazu płacili 2,54 zł, czyli o 6 groszy na litrze więcej niż tydzień wcześniej. W przypadku LPG to prawdopodobnie początek podwyżek i w krótkim okresie za litr autogazu możemy płacić 2,65 - 2,70 zł. Ceny Eurosuper 95 będą kształtowały się na poziomie 5,15 - 5,30 zł/ i oleju napędowego 5,10 -5,18 zł/l.

W tym tygodniu będzie drożeć benzyna, olej i autogaz
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

W tym tygodniu będzie drożeć benzyna, olej i autogaz

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości