Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

W Unisławiu za kierownicą przodują... pijane kobiety

Data publikacji: Autor: gazeta.pomorska

W Unisławiu za kierownicą przodują... pijane kobiety Pięciu kierowców złamało prawo siadając za  kierownicę po alkoholu. Tym razem rekordzistkami okazały się panie.

Wszyscy zatrzymani jechali drogami Unisławia, większość - prawdopodobnie do pracy.

Nie stracisz prawa jazdy za cukierka z alkoholem

- "Trzeźwy Poranek”  to już kolejna akcja chełmińskich policjantów - mówi asp. Agnieszka Sobieralska, oficer prasowy KPP w Chełmnie. - Wystarczyły zaledwie trzy godziny, aby wyeliminować z dróg nietrzeźwych kierowców. Jak widać, medialny o tego typu akcjach, surowe kary i konsekwencje dla takich osób, wciąż nie dają oczekiwanych rezultatów. Aż pięciu kierowców wpadło  w Unisławiu dmuchając promilami w alkomat.

Przeczytaj również: Bydgoszcz. Pijany kierowca potrącił pieszego

Aż trudno sobie wyobrazić, jak chcieli oni podjąć swoją pracę? Na szczęście mundurowi udaremnili im wykonywanie zarówno obowiązków służbowych po kielichu, jak i dalsze stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym.
W ręce policjantów  wpadła  najpierw 38-letnia rowerzystka. Miała 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Chwilę po niej promilami dmuchnęła policjantom 36-latka, także jadąca na dwóch kółkach. Miała 2 promile alkoholu. Z kolei 23-letni kierowca forda transita wydmuchał 1 promil alkoholu, a 31-letni kierowca dostawczego volkswagena 1,2 promila. Jadący rowerem 44-latek miał 1,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wszyscy kierowcy usłyszeli zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości. Grozi im za to kara od roku do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło: Gazeta Pomorska

W Unisławiu za kierownicą przodują... pijane kobiety
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

W Unisławiu za kierownicą przodują... pijane kobiety

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości