Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Wakacje 2016. Bramki na autostradach nie będą otwierane

Data publikacji: Autor: (mm) TVN24/x-news

Fot. Archiwum Bramki na autostradach w wakacyjne weekendy nie będą otwierane, aby upłynnić ruch. Przypomnijmy, że tak bywało w ciągu ostatnich lat.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przyznaje, że ruch w punktach poboru opłat powinien być płynny, zastrzega jednak, że to zadanie dla zarządców dróg. Minister Adamczyk nie wyklucza natomiast otwarcia bramek w wypadkach zagrażających bezpieczeństwu.

Redakcja poleca:

Peugeot 208 GTI. Mały urwis z pazurem
Likwidacja fotoradarów. W tych miejscach kierowcy przekraczają prędkość

Filtr cząstek stałych. Wycinać czy nie?

Na otwartych bramkach na których nie pobierano opłat budżet państwa stracił w 2015 roku 50 mln złotych. Na pocieszenie zostaje działający od zeszłego roku na pomorskim odcinku autostrady A1 system automatycznego wydawania biletów, który do tej pory zwiększył przepustowość bramek o 30%. Zwiększona ma zostać także liczba pracowników na bramkach, a niewykluczone, że nowe bramki zjazdowe zostaną wykorzystane jako wjazdowe.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Zachwycony (gość)

  "Minister Adamczyk nie wyklucza natomiast otwarcia bramek w wypadkach zagrażających bezpieczeństwu." - Niesamowicie wspaniałomyślnie ze strony Pana Ministra, że jest tak wyrozumiały i w razie zagrożenia bezpieczeństwa rozważy otwarcie bramek... Czytam i nie wiem co czytam - satyrę jakąś, czy co..?

 • copiszo (gość)

  Twój zachwyt przestałby cię emocjonować, gdybyś zadał sobie trud powzięcia wiedzy, ile pana ministra (a zwłaszcza jego kolegę z MF) mogłoby kosztować takie otwieranie bramek i czy w każdym wypadku ma w ogóle do tego prawo. PiS to też prawo, nie tylko sprawiedliwość.

 • Społ.EkoRzecznik (gość)

  przy okazji przypominam ze ałtostraty to szkodliwy luksus dla drobnomieszczaństwa i szybkowściekłych

 • Z. Niesmaczony (gość)

  Proponuję bramki zaspawać, zostawić czynną tylko jedną to wtedy ciemny lud przypomni sobie, gdzie jego miejsce!

 • auto (gość)

  za rządów PO , PIS domagał się otwarcia bramek - punkt widzenia zależny od punktu siedzenia!!!!.

 • ....... (gość)

  Nie będą otwierane bramki NO tak kaska potrzebna na ich rozdawnictwo A jak się zakorkuje jak rok temu na A1 był mega korek to co? Ludzie ich zjedzą jak będa mieli koczować w korkach.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości