Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Wakacje na Opolszczyźnie: 155 wypadków drogowych, 19 ofiar śmiertelnych

Data publikacji: Autor: redakcja.nto

Wakacje na Opolszczyźnie: 155 wypadków drogowych, 19 ofiar śmiertelnych Z dwóch wakacyjnych miesięcy na Opolszczyźnie najtragiczniejszy był sierpień. Lipiec był trochę bezpieczniejszy.

W sierpniu na drogach Opolszczyzny w 78 wypadkach zginęło 10 osób. Dla porównania w tym samym czasie ubiegłego roku w 70 wypadkach śmierć poniosło 8 osób.

Lipiec był trochę bezpieczniejszy. W 77 wypadkach zginęło 9 osób (rok wcześniej w 91 wypadkach śmierć poniosło 13 osób). Według policjantów najniebezpieczniej jeżdżą, kierowcy bardzo młodzi i ci najstarsi.

- Młodzi wiadomo, gaz do dechy, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, popisy przed rówieśnikami - mówi młodszy inspektor Jacek Zamorowski, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Natomiast starsi kierowcy powodują wypadki z innego powodu. Zagapią się, nie ustąpią pierwszeństwa przejazdu i tragedia gotowa.

Tak było m.in. 9 lipca  na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 46 i 94 w okolicach Wrzosek. 62-letni mężczyzna kierujący fiatem 126p na tzw. “grzybku” nie ustąpił pierwszeństwa fiatowi doblo kierowanemu przez 20-latka. Kierowca malucha zmarł, mimo akcji reanimacyjnej.

Podczas wakacji Opolanie ginęli też na drogach poza naszym województwem.

11 lipca rano pod Gaworzycami na krajowej trójce (w pobliżu Głogowa) kierowca samochodu osobowego prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności i zjechał na przeciwny pas.

Tam czołowo zderzył się z jadącą z naprzeciwka skodą, którą na wakacje jechała rodzina z Idzikowic pod Namysłowem - małżeństwo nauczycieli z dziećmi. 48-letnia kobieta zginęła na miejscu, 50-letni kierowca zmarł w drodze do szpitala. Ich nastoletnie dzieci zostały ciężko ranne.

Jak informuje Komenda Główna Policji podczas wakacji w całej Polsce doszło do blisko 8 tysięcy wypadków (o 1450 mniej niż w zeszłym). Zginęło w nich 841 osób, a ponad 10 tysięcy odniosło obrażenia. Ale i tak tegoroczne lato było bezpieczniejsze od poprzedniego. Na polskich drogach zginęły o 143 osoby mniej niż w wakacje 2010 roku, rannych było aż o 2190 mniej.

Wciąż plagą są pijani kierowcy.

W lipcu i sierpniu na Opolszczyźnie policjanci zatrzymali 1270 potencjalnych zabójców (585 w lipcu i 685 w sierpniu). W całej Polsce było ich 41 tysięcy! To o ponad tysiąc więcej niż w wakacje zeszłego roku.   

Tragiczne wakacje:
9 lipca. Śmiertelny wypadek we Wrzoskach
1 sierpnia. Tragiczny wypadek na drodze Opole-Kluczbork
10 sierpnia. Karambol koło Praszki. Jedna osoba nie żyje
25 sierpnia. 21-letni kierowca bmw zginął w wypadku
30 sierpnia. Tragiczny wypadek pod Strzelcami Opolskimi

Wakacje na Opolszczyźnie: 155 wypadków drogowych, 19 ofiar śmiertelnych
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Wakacje na Opolszczyźnie: 155 wypadków drogowych, 19 ofiar śmiertelnych

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości