Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Walczą o niższe ceny paliw, grożą blokadą dróg na Euro 2012

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Walczą o niższe ceny paliw, grożą blokadą dróg na Euro 2012 - Litr benzyny kosztuje dziś więcej niż wielu z nas jest w stanie zarobić w ciągu godziny. Tak być nie może - przekonuje Leszek Urbaniak z Inowrocławia.

Inowrocławianin (internautom znany jako Lesiu12345) został koordynatorem akcji "STOP wysokim cenom paliw w Polsce" na województwo kujawsko-pomorskie.

Aktualnie Leszek Urbaniak poszukuje chętnych do organizacji kolejnego protestu. - Na razie konkretne terminy nie są ustalone. Koncentrujemy się na organizacji sztabów. Nie ma wątpliwości, że im więcej osób zaangażuje się w ten protest, tym większy nacisk będzie można wywrzeć na rządzących - wyznaje Lesiu.

Przypomina o liście, który organizatorzy ogólnopolskiej akcji wystosowali już do premiera Donalda Tuska. Proszą go o to, by doprowadził do obniżki cen paliw. Zapowiadają, że jeśli nie otrzymają satysfakcjonującej ich odpowiedzi, znów wyjadą na ulice i drogi. Przekonują, że w ostatnim proteście wzięło udział około 10 tys. osób. Zapewniają, że w kolejną akcję zaangażuje się jeszcze większa liczba Polaków. Finałem ma być blokada dróg, lotnisk oraz granic podczas organizowanych w Polsce mistrzostw Europy w piłce nożnej.

- Do Polski wybierają się ludzie z całej Europy. Blokada dróg w tym właśnie czasie może być bardzo dotkliwą karą dla premiera. Uniknie wstydu, jeśli doprowadzi do obniżki akcyzy na paliwo - ostrzega Lesiu.

Dodaje, że wierzy w powodzenie tej akcji. Internauci nabrali wiary w sukces po tym, jak ich protesty doprowadziły do tego, że premier Tusk wycofał się ze swego stanowiska w sprawie umowy ACTA.

Tekst i zdjęcie: Dariusz Nawrocki
 

Walczą o niższe ceny paliw, grożą blokadą dróg na Euro 2012
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Walczą o niższe ceny paliw, grożą blokadą dróg na Euro 2012

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości