Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Walka z wykrywaczami radarów

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. PHRASEA Brytyjscy urzędnicy mają zamiar wypowiedzieć wojnę użytkownikom wykrywaczy radarów. Departament Transportu chce stworzyć przepisy, które zabraniałyby korzystania z tego typu urządzeń.

Brytyjscy urzędnicy mają zamiar wypowiedzieć wojnę użytkownikom wykrywaczy radarów. Departament Transportu chce stworzyć przepisy, które zabraniałyby korzystania z tego typu urządzeń. Fot. PHRASEA

 

Przedstawiciele departamentu twierdzą, że obecne prawo zezwalające na korzystanie z wykrywaczy radarów utrudnia pracę policjantom. Tymczasem producenci urządzeń zwracają uwagę na fakt, że badania wykazały, iż użytkowanie detektorów rejestrujących wiązkę radaru zmniejsza ryzyko wypadków o 28 proc. Związane jest to z ostrożniejszą jazdą kierowców, którzy zmniejszają prędkość w sytuacji zaalarmowania ich przez system o wykryciu radaru.

 

Wykrywacze radarów cieszą się w Wielkiej Brytanii dużą popularnością. W ostatnim roku ich sprzedaż wzrosła o ponad 120 proc. Polskie prawo o ruchu drogowym nie zezwala na korzystanie z tego typu urządzeń.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości