Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Warszawa. Czy parkowanie będzie darmowe? Co z innymi miastami?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Szymon Starnawski Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski rozwiał wszelkie wątpliwości. Odniósł się do postulatu zakładającego wprowadzenie darmowego parkowania w mieście w związku z obowiązującym w Polsce stanem zagrożenia epidemicznego.

Prezydent zapowiedział, że nie planuje zmian z opłatach za korzystanie ze Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN). Jak argumentował swoją decyzję?

Trzaskowski podkreślił, że miasto nie rezygnuje z opłat, gdyż dzięki temu może zapewnić rotację na miejscach parkingowych, szczególnie w centrum miasta. Podkreślił, że mimo iż ruch samochodowy w stolicy jest dosyć duży, to miejsca parkingowe są nadal dostępne.

Zobacz także: Kiedy można zamówić dodatkową tablicę rejestracyjną?

Przypomnijmy, że czasowo z pobierania opłat za parkowanie w swoich Strefach Płatnego Parkowania Niestrzeżonego zrezygnował Kraków.

Polska Organizacja Branży Parkingowej uważa, że samorządy nie powinny podejmować decyzji o zmianach w funkcjonowaniu stref płatnego parkowania pod wpływem emocji, bez dokonania wcześniejszej głębokiej analizy wszystkich potencjalnych zagrożeń i skutków takiego ruchu. "Negatywne skutki obecnie podejmowanych działań odczuć mogą zarówno jednostki samorządu terytorialnego, jak i finalnie sami mieszkańcy. Strefy płatnego parkowania wzmacniają bowiem budżety samorządów zapewniając im środki niezbędne do realizacji kluczowych działań, również  tych związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa" - czytamy w stanowisku.

Zobacz także: Testujmy Skodę Kamiq - najmniejszego SUV-a Skody

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości