Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Warszawa i Wrocław wśród najbardziej zakorkowanych miast w Europie

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Warszawa i Wrocław wśród najbardziej zakorkowanych miast w Europie Warszawa jest najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce i drugim w Unii Europejskiej. Wrocław na czwartym miejscu.

Według danych firmy TomTom - producenta samochodowych nawigacji GPS na pierwszym miejscu wśród najbardziej zakorkowanych miast w Unii Europejskiej oraz Norwegii i Szwajcarii wciąż pozostaje Bruksela. Tuż za stolicą Europy uplasowała się stolica Polski. Warszawa jest najbardziej zakorkowanym miastem w naszym kraju. Tzw. wskaźnik zakorkowania, którym posługuje się TomTom, wzrósł o 0.5 pproc. w porównaniu z zeszłym rokiem.

Warszawa zajęła drugie miejsce już kolejny raz z rzędu. Według ankiety przeprowadzonej przez TomTom, kierowcy w stolicy doświadczają opóźnień na 38 proc. warszawskich ulic.

Kolejnym polskim miastem uwzględnionym w rankingu jest Wrocław, który zajął czwarte miejsce (w zeszłym roku był trzeci - spadek odsetka zakorkowanych ulic o 2,6 pproc.).

zobacz także TomTom - nowe nawigacje serii Pro

Najmniej zatłoczonym z badanych miast jest Kolonia w Niemczech, która zajęła 50 miejsce, gdzie jedynie 19 proc. dróg jest zakorkowanych.

TomTom wskazuje, że najwygodniej jeździ się po Hiszpanii, Szwajcarii, Norwegii, Węgrzech, Irlandii i Czechach. Wszystkie wymienione kraje mają tylko jedno miasto, które zostało zakwalifikowane do rankingu 50 najbardziej zatłoczonych.

Największa pozytywna zmiana dokonała się w Irlandii. W Dublinie ruch na ulicach zmniejszył się aż o 9,7 pproc. w porównaniu z rokiem 2010.

Wojciech Frelichowski

Warszawa i Wrocław wśród najbardziej zakorkowanych miast w Europie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Warszawa i Wrocław wśród najbardziej zakorkowanych miast w Europie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości