Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Ważne zmiany od 1 grudnia! Co się zmieni dla kierowców?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. KAS System poboru opłat viaToll przeszedł do historii. Zastąpił go system eToll, ale to nie oznacza końca zmian dla kierowców.

Do korzystania z systemu e-TOLL zobowiązany jestużytkownik pojazdu samochodowego lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, a także użytkownik autobusu niezależnie od dopuszczalnej masy całkowitej, który porusza się po sieci dróg płatnych.

Zobacz także: Czy można nie płacić OC kiedy auto tylko stoi w garażu?

Nowy system opłat drogowych e-TOLL dotyczy także aut osobowych. Obowiązuje na odcinkach A2 pomiędzy Koninem a Strykowem oraz A4 pomiędzy Wrocławiem i Gliwicami (Bielany Wrocławskie – Sośnica). I tu od 1 grudnia 2021 roku nastąpi duża zmiana. Nie będzie już możliwości płatności w kasach na państwowych odcinkach autostrad A2 Konin – Stryków oraz A4 Wrocław – Sośnica

Od 1 grudnia, aby zapłacić za przejazd, trzeba będzie skorzystać z urządzeń e-TOLL, aplikacji lub wykupić specjalny e-bilet autostradowy.

Za brak opłaty może zostać nałożona kara w wysokości 500 zł.

Zobacz także: Nissan Qashqai trzeciej generacji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Alibaba (gość)

  A co maja zrobić ludzie po 65 roku zżycia którzy nie mają dostępu do Internetu ani konta w Banku a laskowickie nienależnie od siebie znajdą się przypadkiem na autostradzie. Będziecie ich zabijać.

 • W.o.j.t.e.k (gość)

  Czy nie może być normalnie. Podjeżdża się do bramki płaci i jazda dalej. A teraz przed wyjazdem trzeba będzie jechać gdzieś żeby kupić bilet na autostradę. Tylko gdzie jechać żeby kupić? A przy okazji ludzie stracą pracę.

 • W.o.j.t.e.k (gość)

  Albo trzeba będzie omijać te płatne odcinki. Trzeba utrudniać ludziom życie. Nie każdy jest oblatany z komputerem i ma smarffona.

 • Wy tak serio? (gość)

  Wolicie stać godzinami przy bramkach?

 • Heniek (gość)

  To jest Polski läd na bramkach

 • STO LAT ZA MURZYNAMI (gość)

  szukać stacji paliw na której kolejki, ściągać jakąś apkę którą trzeba doładować, rejestrować się a na końcu za działa w czasie jazy lub nie i płacić mandaty za brak opłaty a później się odwoływać. ponad 1000 radiowozów wezwanych do kontrolowania tych krótkich odcinków autostrad. PARANOJA> nam ciężko, a jak ktoś z zagranicy ma się odnaleźć. nie mogło być jak wszędzie w cywilizowanym świcie czyli winieta albo bramka ?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości