Wszystko
o samochodach

Porady / Bezpieczeństwo

"Weekend bez ofiar" - akcja GDDKiA i policji

Data publikacji: Autor: (pp/red) źródło: Gazeta Prawna

Fot. Archiwum Polskapresse Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wraz z policją i kilkoma innymi partnerami rozpoczęła akcję, która ma na celu zmniejszenie liczby wypadków na polskich drogach.Celem akcji jest także zwiększenie wiedzy kierowców i pieszych na temat bezpieczeństwa. Dlatego w kilkunastu miastach odbędą się pikniki i szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Średnio w wakacyjny weekend na polskich drogach ginie 45 osób.Fot. Archiwum Polskapresse

Podobnie jak w przypadku ubiegłorocznej kampanii, po wysłaniu sms-a na numer 71551 (koszt 1 zł + VAT), abonent uzyska w wiadomości zwrotnej wszelkie informacje o sytuacji drogowej w wybranych województwach. Będą one dotyczyć utrudnień na drogach krajowych, a w dniach 24-26 czerwca dodatkowo będzie można uzyskać informacje na temat prognozy pogody i planowanych objazdów.


CZYTAJ TAKŻE

Skąd się biorą wypadki

"Polskie drogi" - nowa akcja Gazety Wrocławskiej


Podczas pikników, które odbędą się m.in. w Inowrocławiu, Warszawie, Rzeszowie, Katowicach i Wrocławiu będzie można się nauczyć udzielania pierwszej pomocy, a na symulatorach wypadków sprawdzić, jak zachowuje się ciało człowieka przy uderzeniu samochodu jadącego z prędkością 30 km na godzinę i podczas dachowania pojazdu.

Organizatorzy akcji zdają sobie jednak sprawę, że poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach to złożony problem, którego z pewnością nie da się rozwiązać za pomocą jednej kampanii. – "Nie zrobi się tego w jednej chwili. Na bezpieczeństwo składa się infrastruktura drogowa, system sprawnego ratownictwa medycznego i zachowania samych kierowców. Wszystko to wymaga przygotowania i lat pracy, ale jesteśmy na dobrej drodze" – powiedział "Gazecie Prawnej" Andrzej Maciejewski, wiceprezes GDDKiA.

Na stronie internetowej akcji www.weekendbezofiar.pl możemy ponadto odnaleźć wiele cennych informacji dotyczących zasad bezpiecznej jazdy. - "Zdajemy sobie sprawę jak ważne jest wskazywanie błędnych i promowanie dobrych zachowań szczególnie wśród kierowców. Dlatego też akcji towarzyszy kampania informacyjno-edukacyjna" – oznajmił Maciejewski. Sukces tej akcji mają zapewnić wszyscy użytkownicy dróg, którzy zastosują się do zasad bezpiecznej jazdy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości