Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Wejście Saleena

Data publikacji: Autor: Joanna Kalinowska

fot. rallycross-sport.com W sobotę na torze w Poznaniu rozpocznie się kolejny sezon startów w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Jednym z faworytów do zwycięstwa w stolicy Wielkopolski jest Maciej Stańco, reprezentujący grupę Fuchs Star Moto Racing Team.

W sobotę 22 maja na torze w Poznaniu rozpocznie się kolejny sezon startów w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. fot. rallycross-sport.com

 

Jednym z faworytów do zwycięstwa w stolicy Wielkopolski jest Maciej Stańco, reprezentujący grupę Fuchs Star Moto Racing Team. Były narciarz-alpejczyk, a następnie motocrossowiec, uczestnik Rajdu Paryż-Dakar zmienił samochód i wystartuje w Grand Prix za kierownicą Saleena S7-R.

 

Pojazd ten uchodzi obecnie za najszybszy na świecie samochód GT. Nadwozie stanowi stalowa rama rurowa przykryta panelami z materiałów kompozytowych. Do napędu służy położony centralnie silnik V8 o pojemności skokowej 6997 cm³ (670 KM), bazujący na jednostce Forda. W układzie transmisyjnym zastosowano 6-stopniową sekwencyjną skrzynię biegów Xtrac.

 

W Grand Prix Polski ujrzymy egzemplarz Saleena z numerem nadwozia 014. Obok krajowych startów, Maciej Stańco planuje udział Saleenem wystawionym przez Konrad Motorsport w Le Mans Endurance Series: 1000-kilometrowych wyścigach na torach Nürburgring, Silverstone i Spa-Francorchamps, a także w wybranych eliminacjach FIA GT Championship.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości