Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38649 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Wersja R Citroena DS5 LS zadebiutuje w Pekinie

Data publikacji: Autor: (mm)

Citroen DS5 LS-R / Fot. Citroen Na zbliżającym się Salonie Samochodowym w Pekinie, Citroen zaprezentuje koncepcyjny model DS5 LS-R. Pod jego maską znajdzie się jednostka 1,6 THP, która produkuje 300 KM i 400 Nm.

Citroen DS5 LS-R / Fot. Citroen Samochód ma 4,7 m długości, 1,84 m szerokości i 1,5 m wysokości. Poinformowano, że projektując przód auta inspirowano się prototypami Numero 9 i Wild Rubis. Pojazd pokryty jest specjalnym lakierem "Carmine Red" oraz metalicznymi i matowymi wykończeniami. Zdecydowano się również obniżyć zawieszenie modelu o 15 mm, a także powiększyć rozstaw przednich kół. Nadwozie zostało natomiast osadzone na 20-calowych sportowych kołach, które wykonane zostały z lekkiego stopu. 

Kabinę wykończono skórą, łącznie z deską rozdzielczą. Do wyboru są trzy rodzaje tkanin z jakich wykonano tapicerkę - skóra licowa, skóra tłoczona i Alcantara.

Za napęd konceptu DS 5LS-R odpowiada silnik 1,6 THP, który osiąga moc 300 KM i 400 Nm. Napęd przenoszony jest na przednie koła za pośrednictwem sekwencyjnej skrzyni biegów, której przełożenia można zmieniać łopatkami przy kierownicy.

Targi motoryzacyjne w Pekinie na których zadebiutuje samochód, rozpoczną się 20 kwietnia 2014 roku.

Citroen DS5 LS-R / Fot. Citroen

Citroen DS5 LS-R / Fot. Citroen

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • bryan (gość)

    Rynek np. produkcji aut w biedniejącej Europie, pakują bezmyślnie , nieroztropnie, niefrasobliwie w rynek azjatycki, co będzie bardzo bolesnym gospodarczym seppuku (bez ścięcia przy pomocy katany głowy "seppukującego", przez pomocnika rytuału japońskiego samobójstwa, a tym pomocnikiem jest i będzie bezwzględna nie znająca litości ani skrupułów ...putinowska Rosja, która nie użyje katany in.sł. by samobójcza Europa "umierała" w strasznej agonii - m.in. np. poprzez uzależnienie gazu i surowców naturalnych) de facto kreują silną gospodarkę Chin co świadczy o początku początku upadku europejskiej cywilizacji, a po nim ostateczny koniec końca amerykańskiej hegonomii w świecie. Chińczycy na uboczu patrzą dziś na walczące tygrysy świata Zachodniego i Wschodniego i wezmą tego kto zwycięży ostatecznie (na razie górą obecnie jest niestety ten drugi z walczących bez zadyszki z lekkimi zadrapaniami). Globalna zasada: nie ma wiecznych przyjaciół, nie ma wiecznych wrogów tylko są wieczne interesy...

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Citroen DS5 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Citroen DS5 Cena

Części dla marki Citroen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

561 zł