Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Wesołek z Francji

Data publikacji: Autor: Maciej Pobocha

 Firma Peugeot stworzyła nowe auto do poruszania się po mieście. Model 1007 jest pierwszym o czterocyfrowym oznaczeniu.

Peugeot 1007 to odpowiedź francuskiej firmy na rosnące potrzeby rynku małych samochodów. Oryginalność pojazdu, wyróżniającego się przesuwanymi drzwiami bocznymi, może zapewnić mu powodzenie wśród aut segmentu B.

 

Małe samochody tworzone są głównie z myślą o poruszaniu się po mieście. Peugeot 1007, o długości 3,7 m, stanowi przełom w konstruowaniu takich pojazdów. Przesuwane za pomocą pilota drzwi, po raz pierwszy zastosowane w aucie segmentu B, pozwalają na dużą swobodę w doborze miejsca parkowania, o które w rosnących aglomeracjach jest coraz trudniej. Umożliwiają łatwe wsiadanie i wysiadanie z samochodu bez potrzeby martwienia się o uszkodzenie stojącego „ramię w ramię” sąsiada.

 

Najnowszy Peugeot zaprojektowany został zgodnie z zasadą „cieszyć, czyli łączyć przyjemność z łatwością”. W duchu tego hasła stworzono wnętrze 1007. W odróżnieniu od innych aut segmentu B pasażerowie siedzący z tyłu mają do dyspozycji dwa fotele, które można składać, przesuwać i zestawiać w różnej kombinacji. Pozwala to na modyfikowanie wnętrza według potrzeb.

 

Peugeot 1007 dostępny będzie z jednym z trzech rodzajów silników. Dwa z nich to  jednostki benzynowe: 1,4 l o mocy 75 KM oraz 1,6 l/ 110 KM. Trzecim jest silnik wysokoprężny o pojemności 1,4 l osiągający moc 70 KM. Diesel współpracuje z pięciobiegową przekładnią mechaniczną, natomiast wersje z silnikami benzynowymi wyposażono w zautomatyzowaną skrzynię mechaniczną 2 Tronic. Przełożenia mogą więc być zmieniane samoczynnie lub ręcznie – za pomocą dźwigienek przy kierownicy.

 

Peugeot 1007 trafi na rynek Europy Zachodniej w pierwszym kwartale przyszłego roku, a w polskich salonach – niewiele później.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości