Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Wiatr we włosach

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Porsche Możliwość złożenia dachu i przejażdżki z wiatrem we włosach to marzenie wielu kierowców. Spełnia je najnowsze Porsche 911 Cabrio.

Możliwość złożenia dachu i przejażdżki z wiatrem we włosach to marzenie wielu kierowców. Spełnia je najnowsze Porsche 911 Cabriolet. Fot. Porsche

 

Nowy Porsche 911 Cabriolet ma miękki dach, który po wciśnięciu guzika składa się w ciągu 20 sekund. Operacji tej można dokonywać kiedy auto stoi lub jedzie z prędkością do 50 km/h. W razie wypadku głowy pasażerów chronione są Fot. Porsche przez wysuwający się automatycznie pałąk przeciwkapotażowy.

 

W porównaniu z 911 Coupe tylny spojler wersji Cabrio jest o 2 cm dłuższy. Dzięki temu samochód jadący z dużą prędkością jest mocniej dociskany do nawierzchni przez opływające go powietrze. Fot. Porsche Zwiększa to bezpieczeństwo podróżowania.

 

Kabriolet oferowany będzie w dwóch wersjach: napędzanej 6-cylindrowym silnikiem benzynowym typu bokser o pojemności 3,6 l i mocy 325 KM oraz jako Cabriolet S z jednostką 3,8 l/355 KM. Wyposażone w słabszy silnik auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 5,2 s. Cabriolet S na osiągnięcie „setki” potrzebuje 4,9 s. Prędkość maksymalna obu wersji to odpowiednio 283 i 291 km/h.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości