Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Więcej parkomatów w Warszawie?

Data publikacji: Autor: (mp)

Dwukrotne zwiększenie strefy płatnego parkowania zaproponowali stołeczni urzędnicy. Podniesione mają być również stawki za postój w ścisłym centrum Warszawy.

Dwukrotne zwiększenie strefy płatnego parkowania zaproponowali stołeczni urzędnicy. Podniesione mają być również stawki za postój w ścisłym centrum Warszawy.


Zarząd Dróg Miejskich kończy projekt rozszerzenia strefy parkowania w Warszawie. Ma ona być dwa razy większa niż obecnie. Przybędzie również parkomatów. Zdaniem urzędników pozwoli to na zwiększenie płynności komunikacyjnej w stolicy. Pod uwagę brana jest także możliwość podwyższenia opłat za postój. Nie wiadomo jeszcze, o ile wzrosłyby ceny.

 

Opinię na temat projektu muszą wydać władze miasta. Wiadomo już, że spotka się on z przychylnością zarządu Warszawy. Podobnie jest w przypadku radnych, którzy podejmą ostateczną decyzję dotyczącą zmian w parkowaniu. Zdecydują oni, czy i w jakim kształcie pomysł zostanie wprowadzony w życie. Pocieszeniem dla warszawskich kierowców może być fakt, że przedstawiciele Rady Śródmieścia stworzyli oddzielny projekt zakładający poszerzenie strefy jedynie o połowę. Do już istniejącej radni chcą dodać dwa obszary - wyznaczany przez ulice: al. Jana Pawła II, Słomińskiego, Wybrzeże Gdańskie, Długą i al. Solidarności oraz przez ul. Długą, Wybrzeże Kościuszkowskie, Trasę Łazienkowską oraz górną krawędź Skarpy Wiślanej. 
 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości