Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Więcej pieniędzy na remont krajowej jedynki we Włocławku

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Więcej pieniędzy na remont krajowej jedynki we Włocławku Włocławek otrzyma dodatkowe 55 milionów z na przebudowę drogi krajowej nr 1.

Przebudowa przebiegającej przez Włocławek "jedynki" rozpoczęła się na początku ub. roku. - To był najgorszy odcinek drogi krajowej nr 1 - mówili kierowcy. Obecnie kończy się pierwszy etap tej inwestycji - od mostu na Zgłowiączce do Nowomiejskiej.

Do 2013 roku we Włocławku ma być przebudowany cały 15-kilometrowy fragment drogi. - To największa, najbardziej kosztowna inwestycja we Włocławku - podkreśla Monika Budzeniusz, rzeczniczka prezydenta.

Przebudowa "jedynki" będzie kosztowała 223 mln 943 tys. złotych. Na szczęście, sukcesem zakończyły się starania o pozyskanie dotacji z funduszy unijnych. W ub. roku prezydent Andrzej Pałucki podpisał umowę na dofinansowanie 108 milionów 499 tysięcy zł. To pieniądze z unijnego programu "Infrastruktura i Środowisko".

Teraz Włocławek dostanie jeszcze 55 milionów 898 tysięcy złotych. - To będzie stanowiło aż 74 procent kosztów - podkreśla Andrzej Sołtysiak z biura prasowego włocławskiego magistratu
 
Dzięki przyznanym pieniądzom poprawi się kondycja finansowa Włocławka. - Budżet miasta zostanie odciążony , nie będziemy musieli dokonywać kolejnych cięć - mówi Monika Budzeniusz.

Możliwe też będzie planowanie innych inwestycji.

(goz)

Więcej pieniędzy na remont krajowej jedynki we Włocławku
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Więcej pieniędzy na remont krajowej jedynki we Włocławku

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości