Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Większy i mocniejszy

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Mercedes-Benz Mercedes - Benz ML debiutował na rynku w roku 1997. Terenowo – rekreacyjne auto przeszło teraz gruntowną modernizację.

Mercedes-Benz ML debiutował na rynku w 1997 r. Terenowo – rekreacyjne auto przeszło teraz gruntowną modernizację.

 Fot. Mercedes-Benz

W porównaniu z poprzednikiem nowy Mercedes ML jest dłuższy o 15 cm, szerszy o 7 cm, a jego rozstaw osi wzrósł o 9,5 cm. Zwiększyła się dzięki temu ilość miejsca dla pasażerów oraz pojemność bagażnika.

 Fot. Mercedes-Benz

Auto ma pneumatyczne zawieszenie umożliwiające kierowcy zmianę prześwitu w zakresie 11 cm. Samochód ma napęd na wszystkie koła. Z przodu i z tyłu zastosowano zawieszenie wielowahaczowe. Fot. Mercedes-Benz

 

Mercedesa ML napędzać może jeden z czterech silników, które rozwijają większą moc, niż oferowane dotychczas jednostki. Wersja ML 280 CDI wyposażona jest w silnik wysokoprężny o mocy 190 KM i maksymalnym momencie obrotowym 440 Nm. Wersję ML 320 CDI napędza diesel rozwijający moc 224 KM i maksymalny moment obrotowy 510 Nm. W wersji ML 350 oferowany jest silnik benzynowy V6 o mocy  272 KM, a w ML 500 jednostka benzynowa uzyskująca moc 306 KM.

 

Oficjalna premiera nowego ML-a odbędzie się na styczniowej wystawie motoryzacyjnej Detroit Auto Show. Na europejskie rynki samochód zostanie wprowadzony latem 2005 r.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości