Wielkie ściganie w Lonato

(ip)
Na torze South Garda Karting w Lonato trwa Rok Cup International Final – najważniejsza impreza sezonu dla zawodników narodowych serii Roka.

Do Światowego Finału zgłosiło się ponad 430 zawodników z 50 krajów, w tym aż 48 z Polski. Oprócz indywidualnych zgłoszeń, w stawce znaleźli się najlepsi kartingowcy Rok Cup Poland, którzy otrzymali nominacje po ostatniej rundzie w Toruniu i mistrzostwach Polski. W klasie Mini Rok są to: Piotr Protasiewicz, Karol Pasiewicz i Maciej Banaś, w Junior Rok: Adam Szydłowski, Adrian Janicki i Filip Zagórski, w Senior Rok: Igor Lejko, Marcin Zając i Adrian Marcinkiewicz, natomiast w Shifter Rok: Wojciech Grzyb i Lukas Korbela.

Jak dotąd najlepiej z naszych reprezentantów we Włoszech radzą sobie zawodnicy w kategorii Senior Rok. Tutaj znakomitą formą błysnął Maciej Szyszko, który był najszybszy już podczas czasówki. Pozostali nasi zawodnicy w tej kategorii także zajęli wysokie miejsca: Bartosz Mila był trzeci, Kacper Szczurek czwarty, a brat Macieja Szyszko – Szymon – ósmy. W kwalifikacjach było jeszcze lepiej, ponieważ Maciej Szyszko wygrał trzy wyścigi, a w jednym był drugi, z kolei Mila zanotował jedno pierwsze i dwa drugie miejsca. Do grona zwycięzców dołączyli także: Kacper Szczurek (dwa zwycięstwa, jedno drugie miejsce) oraz Szymon Szyszko (jedno zwycięstwo, drugie i piąte miejsce).

W kategorii Junior Rok najszybszy z Polaków – Adrian Janicki – zajął 18. miejsce w stawce 97 zawodników, natomiast w tradycyjnie silnie obsadzonej klasie Mini Rok (162 zawodników) czwartą lokatę wywalczył startujący z włoską licencją Tymoteusz Kucharczyk, a Karol Pasiewicz był jedenasty. Kucharczyk zaliczył też udane kwalifikacje, podczas których wygrał dwa wyścigi, a w dwóch pozostałych dojechał do mety na drugim miejscu, co dobrze wróży przed finałowym starciem.

W klasie Shifter Rok piętnastą lokatę w czasówce zajął Michał Grzyb, który w wyścigach kwalifikacyjnych był dwukrotnie szósty i raz dziesiąty.

Dzisiaj zawodnicy kończą kwalifikacje, a najlepsi z nich powalczą o główne trofea w wyścigach finałowych.