Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Winiety nie wystarczą

Data publikacji: Autor: RD - Gazeta Poznańska

Minister Infrastruktury obiecał, że od 2 kwietnia ciężarówki pojadą autostradami po okazaniu winiet. Najpewniej tak nie będzie.

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad porozumiała się z koncesjonariuszem co do formuły rozliczeń za przejazdy, ale ministerstwo odpowiedzialne za zmiany prawne jeszcze nad nimi pracuje. Znowelizować trzeba trzy ustawy. Czy więc minister infrastruktury, Ryszard Kurylczyk, spodziewany w Poznaniu we wtorek przywiezie nowe ustawy? Mało prawdopodobne – twierdzą warszawscy urzędnicy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

 • Jacek (gość)

  Ile płacą kierowcy ciężarówek za drogi ??

 • Jarosław (gość)

  Ciężarówki płacą w tym chorym kraju trzykrotnie podatek za drogi.Między innymi winety w zalezności od klasy ekologii średnio 40 do 50zł za kazdy dzień.Mafia te pieniądze trwoni a ludność pyskuje.

 • Daniel (gość)

  Mafijno rządowe układy nie pozwalają na normalność w naszej Polsce.Wielokrotne pobieranie opłat jest poprostu zwykłym rozbojem na ludności tego chorego kraju.Rządowi mafiozi okradają nas,a i przyszłość naszych dzieci jest wątpliwa.Potrzebna jest niestety chyba krwawa rewolucja by odsunąć ich od władzy.Sami niestety nie odejdą.

 • Krzysztof (gość)

  Po wprowadzeniu zwolnień z opłat na autostradach przy okazaniu winiety zyskają użytkownicy autostrad a ci ktorzy nie wjeżdżają na autostrady stracą bo musza kupować winiety.Sprawiedliwiej by było znieść obowiązkowe winiety tak jak chciała Bruksela.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości