Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Wirtualne auta

Data publikacji: Autor: JACA - Gazeta Krakowska

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali dyrektora krakowskiej firmy Wabud. Oferowała ona sprowadzanie używanych samochodów luksusowych marek, m.in: BMW, Mercedes, Opel i Volkswagen. Ofertę przedstawiała w prasie motoryzacyjnej i na stronie internetowej. Tyle tylko, że na ofercie i pobraniu zaliczki się kończyło.

 

Firmę zarejestrował w Krajowym Rejestrze Sądowym 49-letni krakowianin, notowany przez policję za przestępstwa kryminalne. Jego wspólnikiem został 30-letni krakowianin, również z kryminalną przeszłością. Ostatnio przedstawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem.

 

Jeśli klient zainteresowany był zakupem pojazdu, zgłaszał się do siedziby firmy. Podpisywano umowę na sprowadzenie konkretnego auta. Zamówienie miało być realizowane w ciągu 30 dni. Po podpisaniu umowy klient wpłacał za pokwitowaniem zaliczkę ­ ok. 10 proc. wartości auta. Z reguły od 2 do 5 tys. zł. Inni klienci zgłaszali się za pośrednictwem Internetu.

 

Z takimi osobami nawiązywano korespondencję elektroniczną, a następnie klient przelewał zaliczkę za samochód na konto firmy. W połowie stycznia właściciel firmy i jego wspólnik zniknęli. Firmę zamknęli. Wcześniej podpisano co najmniej 50 umów. Ustalono już 28 pokrzywdzonych. Oszukani klienci stracili ok. 120 tys. zł. Pokrzywdzonych może być jednak więcej. Zatrzymanemu dyrektorowi grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Właściciel firmy jest nadal poszukiwany przez krakowską policję.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości