Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Wirtualny alkomat. Czy jest wiarygodny?

Data publikacji: Autor: (łs) TVN Turbo/x-news

Fot. TVN Turbo/x-news Polskie prawo jest bezwzględne dla osób prowadzących samochód po spożyciu alkoholu. Nie wolno więc zapominać, że rozkład alkoholu jest procesem wolnym i zależnym od wielu czynników.

Fot. TVN Turbo/x-newsW jakim odstępie czasowym od spożycia alkoholu można zasiąść za kierownicą? Precyzyjnej odpowiedzi udzielić nie sposób bez badania alkomatem.

Na smartfony i tablety coraz częściej można ściągnąć wirtualne alkomaty. W tych aplikacjach musimy podać kilka informacji o swojej budowie czy płci oraz o ilości i rodzaju wypitego alkoholu. Dzięki temu możemy dowiedzieć się ile promili mamy w wydychanym powietrzu.

Nie wolno jednak zapominać, że wyniki podawane przez "wirtualny alkomat" mogą odbiegać od wartości zmierzonych przez atestowany, policyjny alkomat. Dane należy traktować więc orientacyjnie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.
  • Komentarz usunięty.
  • Komentarz usunięty.
  • Komentarz usunięty.
  • marko (gość)

    To nie ma prawa działać... To tak jak z używanym samochodem. Mogę kupić na szrocie, też jest to teoretycznie "samochód". Na nowy mnie nei stać (tak jak i na prawdziwy, policyjny alkomat), ale jednak trochę trzeba zainwestować. Używany samochód kupię w aaa auto, a alkomat, prawdziwy, nie wirtualny, na allegro za parę stówek.

  • alex (gość)

    a ja alkomaty mam w dupie ostatni kieliszek to 40 LAT TEMU I .OK,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości