Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Witalij Pietrow po wyścigu o GP Hiszpanii

Data publikacji: Autor: (red)

Fot. Lotus Renault GP Zespół prasowy Lotus Renault GP przeprowadził wywiad z Witalijem Pietrowem po wyścigu o GP Hiszpanii, które Rosjanin zakończył na 11. miejscu.
Zespół prasowy Lotus Renault GP przeprowadził wywiad z Witalijem Pietrowem po wyścigu o Grand Prix Hiszpanii, które Rosjanin zakończył na 11. miejscu.

GP MONAKO - OGLĄDAJ RELACJĘ LIVE

Fot. Lotus Renault GP Czego dowiedziałeś się w dzisiejszym wyścigu?
WP:
„Dowiedzieliśmy się jeszcze więcej na temat degradacji opon i wyraźnie widać, że potrzebujemy więcej nowych, świeżych opon, ponieważ zużywają się bardzo szybko. Start z szóstego pola i finisz na jedenastej pozycji nie jest tym, na co miałem nadzieję, ale teraz musimy zacząć myśleć o poprawie w Monako, które będzie już za kilka dni. Mieliśmy okazję, aby przeanalizować już pewne aspekty wyścigu, a do Monako przyjedziemy w lepszej formie.”

CZYTAJ TAKŻE

GP Hiszpanii: Vettel wciąż wygrywa

Relacja live z wyścigu o GP Hiszpanii na Motofaktach!


Jaki był odbiór ze strony hiszpańskich fanów w ten weekend?
WP:
„Prawdę mówiąc, było wspaniale. Wcześniej wziąłem udział w Paradzie Kierowców i wszyscy klaskali i dopingowali mnie, więc byłem z tego naprawdę zadowolony.”

Patrząc wprzód na Monako, jakie będą kluczowe wyzwania na tym bardzo wyjątkowym torze?
WP: „Jedno jest pewne - kwalifikacje będą tam kluczowe z powodu charakterystyki toru. To jest klucz do sukcesu i sądzę, że możemy mieć tam jeden z naszych najlepszych wyścigów.”

Jak zmieniła się F1 w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku?
WP: „Cóż, wspomniałem o opon, ale DRS jest również przydatny - potrzeba trochę czasu, aby przyzwyczaić się do tego, ale jest to bardzo pomocne przy wyprzedzaniu i może nam przynieść korzyści, jeśli tego właściwie używamy. Nie możemy zapominać o KERS-ie, co jest kolejną rzeczą, które zespoły biorą pod uwagę i co dodaje kolejny wymiar rywalizacji.”

Źródło: Lotus Renault GP

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości