Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Wizytacja w Poznaniu

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. VW

Inspektorzy ochrony środowiska pracujący w ramach projektu Unii Europejskiej PEEP/IMPEL odwiedzili zakłady Volkswagen Poznań.

 

PEEP/IMPEL to Projekt na temat Praktyk Egzekwowania Prawa Ochrony Środowiska w ramach Europejskiej Sieci Wdrażania i Egzekucji Prawa Ochrony Środowiska. Zajmuje się m.in. oceną trybu wydawania pozwoleń ekologicznych i zawartych w nich warunków na korzystanie ze Fot. VW środowiska. W roku 2004 projekt koncentruje się na wdrożeniu i wyegzekwowaniu pozwoleń zintegrowanych.

Volkswagen Poznań był jedną z pierwszych firm w Polsce, które otrzymały pozwolenie tego typu.

 

Jörn Reimers, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań, podkreśla dużą wagę, jaką przywiązuje się w fabryce do zagadnień związanych z ochroną środowiska naturalnego.

- Dowodem na to jest nie tylko pozwolenie zintegrowane, ale również fakt, że Volkswagen Poznań posiada certyfikat systemu zarządzania środowiskowego wg normy ISO 14001. Utrzymanie możliwie najniższego wpływu na środowisko to jeden z celów naszej polityki środowiskowej – stwierdza Reimers.

 

Volkswagen Poznań to spółka-córka Volkswagen Nutzfahrzeuge (Volkswagen Samochody Użytkowe). Obok fabryki w Hanowerze, jest drugą fabryką w Europie, w której produkowane są lekkie samochody użytkowe: Caddy oraz Transporter T5.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości