Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Wjazd bolidów

Data publikacji: Autor: GRACZ LESZEK

fot. Ferrari Bolidy Formuły 1 wjeżdżają do Europy. Po wyścigach w Australii i Azji w najbliższą niedzielę rozegrana zostanie Grand Prix San Marino. Tor Autodromo Enzo e Dino Ferrari we włoskim mieście Imola jest jednym z najbardziej pechowych obiektów, zawsze będzie kojarzony z dwoma tragicznymi zdarzeniami z 1994 roku. Zginął wtedy jeden z najlepszych kierowców w historii

Bolidy Formuły 1 wjeżdżają do Europy. Po wyścigach w Australii i Azji w najbliższą niedzielę rozegrana zostanie Grand Prix San Marino.

 

fot. Ferrari Tor Autodromo Enzo e Dino Ferrari we włoskim mieście Imola jest jednym z najbardziej pechowych obiektów, zawsze będzie kojarzony z dwoma tragicznymi zdarzeniami z 1994 roku. Zginął wtedy jeden z najlepszych kierowców w historii Formuły 1, Brazylijczyk Ayrton Senna, dzień po śmiertelnym wypadku Rolanda Ratzenbergera. Wtedy tor gruntowanie przebudowano, postawiono szykany na najszybszych prostych i trasa jest bezpieczniejsza, ale wyścig... stracił na atrakcyjności.


Niemiec Michael Schumacher (Ferrari - na zdjęciu obok) jest posiadaczem niemal wszystkich obowiązujących obecnie rekordów w Formule 1, a w tym sezonie może poprawić jedyny należący do innego kierowcy. W całej karierze 58 razy rozpoczynał wyścigi z pierwszego miejsca startowego i bardzo chce dogonić Ayrtona Sennę, który zdobywał pole position 65 razy.


Niezwykle starannie przygotowuje się do wyścigu ekipa McLarena/Mercedes, która od początku sezonu łyka gorzkie pigułki, a jej as – Fin Kimi Raikkonen z powodu defektów bolidu nie ukończył jeszcze żadnego wyścigu. Czy wreszcie zdoła powalczyć z Ferrari?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości