Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Wjechał w śmieciarkę, bo oglądał film na tablecie

Data publikacji: Autor: (mm) Policja.pl

Fot. Policja.pl Do szpitala z obrażeniami ciała trafił wczoraj kierowca Peugeota po tym, jak z impetem wjechał w tył poprzedzającej go śmieciarki. Jaj ustalili policjanci, do tego wypadku doszło, bo kierowca się zagapił. Nietypowy był natomiast powód braku koncentracji 40-latka.

Fot. Policja.plWczoraj w Dębowicy (województwo lubelskie) kierujący samochodem marki Peugeot Boxer 40-latek z Lublina, uderzył w tył jadącego przed nim samochodu ciężarowego, służącego do odbioru śmieci. W wyniku tego zdarzenia kierowca Peugeota doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test włoskiej nowości
- Czy funkcjonalność sedanów jest ograniczona?
- Przyjazny kierowcy system multimedialny. Czy to możliwe?

Policjanci stwierdzili, że przyczyną zaistniałego wypadku drogowego było zwyczajnie nieobserwowanie drogi przez kierującego. Jak ustalili mundurowi, 40-latek kierując autem oglądał w trakcie jazdy film, emitowany z tabletu, który leżał na jego kolanach. Wszystko wskazuje na to, że prezentowane na filmie sceny tak bardzo obniżyły jego koncentrację, że nie zauważył poprzedzającego go auta i wjechał w jego tył.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze, stosowanie się do obowiązujących przepisów i kierowanie się zasadami zdrowego rozsądku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • arek (gość)

    idiota

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości