Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Właściwa orientacja

Data publikacji: Autor: (rp)

Fot. Mitsubishi Koniec roku to czas konkursów, plebiscytów i wszelkiej maści wyróżnień. Każde szanujące się gremium obmyśla konkurs, w którym nagradza, chwali i wynosi na piedestał.

Fot. Mitsubishi Koniec roku to czas konkursów, plebiscytów i wszelkiej maści wyróżnień. Każde szanujące się gremium obmyśla konkurs, w którym nagradza, chwali, wynosi na piedestał i uzasadnia swój wybór.

 

Ostatnio nagradzany jest Mitsubishi Colt – tegoroczny rynkowy debiutant. Niedawny zdobywca tytułu Złotej Kierownicy w Niemczech, nagrodzony jako Kompaktowy Samochód Roku w Holandii i Samochód Roku w Danii i w Rumunii, zdobył kolejną nagrodę.

 

Redakcja prestiżowego, brytyjskiego pisma motoryzacyjnego CAR wybrała właśnie “Iniemamocnych 2004” (“The Incredibles 2004”), czyli najlepsze motoryzacyjne debiuty 2004 roku. Mitsubishi Colt zdeklasował innych nowicjuszy rynkowych, wśród których są także Maserati Quattroporte, Porsche 911, Land Rover Discovery 3 i Citroen C4.

 

Najbardziej fascynujące jest jednak uzasadnienie werdyktu - “Najciekawszą nowością stylistyczną w Colcie jest niebiesko-zielona poświata konsoli centralnej. Tak, jakby projektanci byli tak pewni, że wygląd tego auta odzwierciedla płeć, wiek i orientację seksualną właściciela, że dla zabawy stworzyli pokrętła regulacji nawiewu w najbardziej kobiecym stylu i kolorze” – stwierdza redakcja.

 

Okazuje się, że wybór to nie wszystko, trzeba go jeszcze umieć uzasadnić.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości