Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Włocławek: Dalsza przebudowa krajowej jedynki potrwa rok

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Włocławek: Dalsza przebudowa krajowej jedynki potrwa rok Roboty już ruszyły. Kierowcy odczują to 2 stycznia, gdy zamknięta zostanie część estakady przy wylocie na Łódź.

W Wytwórni Konstrukcji Stalowych w Bydgoszczy trwają prace przy wykonywaniu stelażu - ogromnej konstrukcji, która dźwigać będzie wiadukty, usytuowane przy  wylocie z Włocławka w kierunku Łodzi i Warszawy. - To bardzo ważna część robót, wpisanych w trzeci etap remontu drogi krajowej numer jeden - podkreśla Piotr Kosseda, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Dla kierowców ten etap przebudowy drogą krajową nr 1 będzie odczuwalny od 2 stycznia. Wtedy bowiem zamknięta zostanie dla ruchu część wiaduktu, zaś ruch pojazdów odbywać się będzie drugą nitką. - Sygnalizacja na  pobliskim skrzyżowaniu alei Królowej Jadwigi z jedynką i  aleją Kazimierza Wielkiego funkcjonować będzie normalnie, jednak utrudnień w ruchu nie da się uniknąć. Już dziś prosimy więc kierowców o zachowanie ostrożności w tej części miasta - podkreśla dyrektor Kosseda.

Trzeci etap przebudowy jedynki potrwa niemal cały 2012 rok, zakończenie prac spodziewane jest bowiem dopiero na  przełomie listopada i grudnia 2012. Wykonawcą robót jest konsorcjum na czele z firmą Gotowski z Bydgoszczy.

Trzeci etap zakończy się jednak wcześniej niż drugi, obejmujący roboty na ponad dziewięciokilometrowym odcinku od granicy miasta przy ul. Toruńskiej, który trwać będzie jeszcze dwa lata. Utrudnienia w ruchu, związane z tą inwestycją, występują na odcinku między miejskimi wodociągami a zjazdem do Polmozbytu.

Na okres zimy udostępniony dla ruchu będzie natomiast remontowany odcinek „jedynki” obok Anwilu. Ułożenie warstwy ścieranej przesunięto bowiem na wiosnę.

Barbara Szmejter
fot. Wojciech Alabrudziński

Włocławek: Dalsza przebudowa krajowej jedynki potrwa rok
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Włocławek: Dalsza przebudowa krajowej jedynki potrwa rok

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości