Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Włoska idea

Data publikacji: Autor: (LM)

Projekt 350 odtajniony

Fiat wystawił na światło dzienne swojego najnowszego minivana.

Chociaż o tym samochodzie mówiło się od dawna, to niemal do ostatniej chwili pozostawał owiany tajemnicą. Dopiero w Genewie zdradzono, że auto będzie nazywać się idea.

Fiat kieruje swój nowy model głównie do młodych rodzin, które potrzebują samochodu sprawdzającego się w wielu różnych sytuacjach.

- Idea to naprawdę uniwersalny pojazd - mówią przedstawiciele koncernu z Turynu. - W dzień można jeździć nią do pracy, wieczorem wybrać się do teatru, zaś w weekend wraz całą rodziną wyruszyć na poszukiwanie przygód.

Wnętrze samochodu jest komfortowe i przestronne. Duże szyby zapewniają dobrą widoczność we wszystkich kierunkach. Deska rozdzielcza odbiega od rozwiązań stosowanych w obecnych modelach fiata. Zegary umieszczono w jej centralnym punkcie, niżej znajduje się radioodtwarzacz oraz system regulacji nawiewów. Drążek zmiany biegów ulokowano na konsoli środkowej.

Jak na minivana przystało, w kabinie nie zapomniano o licznych schowkach i półkach. Na wyróżnienie zasługuje bagażnik, którego pojemność można regulować dzięki przesuwanym tylnym fotelom.

Idea ma być oferowana z bardzo bogatym wyposażeniem obejmującym m.in. sześć poduszek powietrznych, ABS z EBD (elektroniczny rozdzielacz siły hamowania), ESP (system stabilizacji toru jazdy), otwierany, szklany dach oraz automatyczną klimatyzację. Na razie nie wiadomo, które z tych elementów znajdą się w wyposażeniu seryjnym modeli oferowanych w Polsce.

Do napędu nowego minivana początkowo posłużą silniki: benzynowy 1.4 16V oraz wysokoprężny 1.3 multijet 16V. Później gamę uzupełnią jednostki 1.2 16V i 1.9 JTD. Napęd przenoszony będzie za pomocą skrzyni ręcznej lub automatycznej.

Do sprzedaży idea ma trafić jesienią. Wówczas też poznamy cenę auta.

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości