Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Włoskie media: Robert Kubica będzie kierowcą testowym Ferrari

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Włoskie media: Robert Kubica będzie kierowcą testowym Ferrari Włoskie portale zajmujące się sportem motorowym podają, że w piątek podczas oficjalnej prezentacji bolidu Ferrari na tegoroczny sezon zespół potwierdzi, że Robert Kubica będzie jego testowym kierowcą.

Czy to pewne? Wydaje się to nieprawdopodobne, zważywszy na to, że Robert Kubica nadal porusza się o kulach. Za dwa-trzy tygodnie ma już je porzucić, bo kontuzjowana na początku roku noga nie będzie problemem. Nadal jednak będzie poddawał się rehabilitacji prawej dłoni. Jaki jest jej stan? Nie wiadomo, bowiem ludzie związani z Robertem nie podają żadnych szczegółów, poza tym że Kubica codziennie ćwiczy pod okiem lekarzy po pięć godzin.

W tym kontekście trudno przypuszczać, że Polak może już za kilka tygodni wsiąść za kierownicę bolidu. Jednak może jest tak, że Ferrari wie więcej o stanie zdrowia Roberta Kubicy. Włoscy dziennikarze zajmujący się Formułą 1 uważają, że Polak już wiosną przejdzie testy w symulatorze. Na dowód zainteresownaia teamu Kubicą podają, że Ferrari nie ma obecnie testowego kierowcy, bowiem poprzedni odszedł właśnie do Force India, a znając zapobiegliwość tej stajni, na pewno jest już jego następca.

Podajemy scenariusz, który opisują Włosi, bo to przysłowiowy miód na serca polskich kibiców. Najpierw testy w symulatorze, potem sprawdzanie i praca przy testach nowego silnika 1.6 turbo, który będzie napędzał bolid od sezonu 2014 r. Gdy stan zdrowia Polaka pozwoli, to piątkowe treningi przed Grand Prix, a gdy Robert Kubica będzie w formie, to o posadę będzie drżał Felipe Massa, który nie ma kontraktu na 2013 rok. A dalej... To zostawmy. W piątek będziemy wiedzieć, czy początek tego scenariusza jest prawdziwy.

Dodajmy, że żadne oficjalne źródła nie potwierdziły dotychczas doniesień włoskich portali. Milczy włoski team jak i Robert Kubica oraz związani z nim ludzie.

 

Grzegorz Hilarecki

Włoskie media: Robert Kubica będzie kierowcą testowym Ferrari
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Włoskie media: Robert Kubica będzie kierowcą testowym Ferrari

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości