Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Włoskie retro

Data publikacji: Autor: Leszek Mielczarek

 Czy tak będzie wyglądał następca seicento?


Na wiosennym salonie samochodowym w Genewie odbyła się premiera włoskiego samochodu koncepcyjnego o nazwie trepiuno x . Pojazd ma 3,3 metra długości – niemal dokładnie tyle samo, ile produkowane w Polsce seicento (333,5 cm). Niewykluczone, iż właśnie on będzie kolejnym następcą „malucha”.

Trepiuno nawiązuje stylem do samochodów Fiata sprzed kilkudziesięciu lat, jest jednak na wskroś nowoczesny. Wrażenie przestronności w stosunkowo niewielkim wnętrzu konstruktorzy postanowili spotęgować poprzez zainstalowanie dachu wykonanego niemal w całości ze szkła.

Zwykle w przypadku małych aut oraz wozów sportowych na tylnych siedzeniach mieszczą się co najwyżej dzieci (układ 2+2). Fiat zastosował w trepiuno nieco inną koncepcję: trzecia dorosła osoba zmieści się z tyłu dzięki temu, że przedni fotel pasażera może być daleko przesuwany w kierunku specjalnie wyprofilowanej deski rozdzielczej. Jednak za siedzeniem kierowcy wystarcza miejsca już tylko dla dziecka (układ 3+1).

Wystarczy dotknąć

Przełączniki centralnej konsoli działają po muśnięciu ich palcem – wystarczy lekkie dotknięcie, aby uzyskać potwierdzenie uaktywnienia danej funkcji (zapalenie odpowiedniej kontrolki). W konsoli zainstalowano też ciekłokrystaliczny wyświetlacz. Kontrolki świetlne potwierdzają wykonanie każdej operacji: od zmian ustawienia klimatyzacji po włączanie podstawowych układów. Nocą diody ukryte w podłodze i kieszeniach drzwi umożliwiają lepszą orientację wewnątrz kabiny.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości