Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Wojsko na drogach. Nowe znaki i utrudnienia w ruchu

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GDDKiA

Fot. GDDKiA W województwach dolnośląskim i lubuskim spodziewane są przejazdy kolumn pojazdów wojskowych, w tym na drogach szybkiego ruchu. W związku z tym mogą zostać wdrożone czasowe ograniczenia prędkości do 80 km/h na wybranych trasach przejazdów. Ograniczenie będzie sygnalizowane kierowcom m.in. poprzez mobilne (ledowe) tablice zmiennej treści.

Większość z przejazdów jest zaplanowana na godziny nocne, aby w jak najmniejszym stopniu wpływały one na utrudnienia w ruchu. W przypadku pojedynczych, wojskowych pojazdów kołowych, dostosowanych do poruszania się z wyższymi prędkościami, nie planuje się wprowadzania czasowych ograniczeń prędkości. Jednakże należy pamiętać, że w dniach 1-6 czerwca należy się spodziewać wyższego poziomu natężenia ruchu wynikającego z realizowanych działań wojskowych zarówno Wojska Polskiego, jak i wojsk sprzymierzonych.

Całość będzie również kolejną możliwością sprawdzenia współpracy służb drogowych z siłami zbrojnymi w zakresie przemieszczania się wojsk. 

Zobacz także: Ucieczka przed policją. Absurdalne tłumaczenie kierowcy

W związku z międzynarodowym ćwiczeniem wojskowym Noble Jump 2019, od 23 maja wybrane obiekty mostowe w ciągu dróg krajowych zostały oznakowane dodatkowymi znakami dla kierujących pojazdami wojskowymi - znakami wojskowej klasyfikacji obciążenia (klasy MLC). Można je zauważyć przede wszystkim w województwach dolnośląskim i lubuskim na autostradzie A4 i drodze krajowej nr 18. Co ważne, są one kierowane jedynie do kierowców pojazdów wojskowych i mówią o dopuszczalnej masie całkowitej pojazdów, ale w skali MLC (Military Load Classification), a nie w tonach. Dla kierowców pojazdów cywilnych nie mają one znaczenia.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości