Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Wrocław zamyka wjazd dla ciężarówek - TIR-y stop

Data publikacji: Autor: Paweł Puzio

Wrocław zamyka wjazd dla ciężarówek - TIR-y stop Od wczoraj Wrocław częściowo zamknięto dla pojazdów ciężarowych powyżej 18 ton dopuszczalnej masy całkowitej. Samochody te mogą przejeżdżać przez miasto tylko w określonych godzinach, chyba że mają specjalne zezwolenie z urzędu miejskiego.

Od 7 marca 2011r. ciężarówki powyżej 18 ton dopuszczalnej masy całkowitej w godzinach szczytu komunikacyjnego oraz w nocy nie wjadą do Wrocławia. Zakaz wjazdu do Wrocławia obowiązuje w godzinach, tj.: 6–9, 13–19, 22–4.

Te działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu oraz upłynnienia ruch w mieście. Na rogatkach miasta ustawiono tablice informujące o strefie ograniczonego ruchu dla pojazdów powyżej 18 ton. Znaki zakazu wjazdu stoją na ulicach Karkonoskiej, Opolskiej, al. Jana III Sobieskiego, Żmigrodzkiej, Średzkiej.

Przez Wrocław w ciągu doby przejeżdża około 12 tys. samochodów ciężarowych. Od poniedziałku, 7 marca, na wlotach do miasta intensywnie działają patrole policji. Za złamanie zakazu grozi mandat w wysokości 250 zł oraz 3 punkty karne. Znaki zakazu zostały umieszczone w taki sposób, aby kierowcy mieli jeszcze możliwość zawrócenia.
 
Można jednak ominąć zakaz uzyskują zezwolenie dla pojazdów o DMC powyżej 18 t na poruszanie się po strefie ograniczonego wjazdu. W tym celu należy pod adres Urzędu Miejskiego Wrocławia wysłać e-mail, w którym powinny znaleźć się: numer rejestracyjny pojazdu, dopuszczalna masa całkowita, wskazanie jednoznacznego sposobu identyfikacji celu podróży pojazdu (np. list przewozowy), uzasadnienie konieczności całodobowego wjazdu do miasta. Tak sformułowane maile muszą trafić pod adres: wim@um.wroc.pl

(P.P.)

Wrocław zamyka wjazd dla ciężarówek - TIR-y stop
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Wrocław zamyka wjazd dla ciężarówek - TIR-y stop

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości