Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Wstęp do lasu. Co z parkingiem? W maseczce czy bez?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Anna Arent W poniedziałek 20 kwietnia nastąpił pierwszy etap zdejmowania obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Zakaz wstępu dla lasów zostanie zniesiony, ale pozostaje kwestia korzystania z parkingów leśnych.

Z pytaniem o dostępność leśnych parkingów zwróciliśmy się do Lasów Państwowych.

- By móc odpowiedzieć na to pytanie, musimy poczekać na opublikowanie w Dzienniku Ustaw nowego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii - wyjaśniał w piątek w rozmowie z Motofaktami Krzysztof Trębski, główny specjalista Służby Leśnej z Lasów Państwowych.

Teraz, kiedy rozporządzenie jest już opublikowane, znamy szczegóły.

Zobacz także: Uwaga na ten błąd przy zmianie opon

- Od 20 kwietnia nie ma już zakazu korzystania z leśnych parkingów i miejsc postojowych (ale przebywając na nich trzeba zakładać maseczkę). Jedyny utrzymany zakaz dotyczy obiektów infrastruktury turystycznej, takich jak wiaty, miejsca biwakowe, leśne „siłownie” i place zabaw, wieże widokowe itp. W samym lesie nie trzeba też nosić maseczki (ale na parkingach tak) - tłumaczy Krzysztof Trębski.

Wybierając się na łono natury, pamiętajmy dużym zagrożeniu pożarowym. Jak wszędzie indziej, w lasach też jest bardzo sucho.

Skoda. Prezentacja gamy SUV-ów: Kodiaq, Kamiq i Karoq

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Gdynia (gość)

  Wszyscy do lasu pobiegli zero komentarzy na stronie

 • Bytom (gość)

  Debile poszły w las jak szarańcza, a raczej jak barany na parkingach bez maseczek,a po lesie dosłownie chodzą stadami zero trzymania odstępów nie dość, ze od siebie to i od obcych. A i w Lidlu nastąpiło debilstwo już nie dają rękawiczek klientom nawet na dziale z pieczywem rękawiczek brak czy to wszystko głupota czy celowe zalecenia pseudo rządu aby zarazić jak najwięcej osób.

 • Zabrze (gość) (gość)

  Bo to wszystko właśnie po to najpierw miesiąc siedzenia w domu,a potem zmiany po to żeby mogły się odbyć wybory

 • Maseczka tylko na kutasie (gość)

  Obowiąkowo

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości