Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Wstępne wyniki sprzedaży aut w kwietniu

Data publikacji: Autor: łm

fot. Robert Kwiatek Jak podaje firma Samar wg wstępnych wyników w kwietniu sprzedano 45 115 sztuk samochodów osobowych. Jest to o ponad 45 proc. więcej niż przed rokiem.
Jak podaje firma Samar wg wstępnych wyników w kwietniu sprzedano 45 115 sztuk samochodów osobowych. Jest to o ponad 45 proc. więcej niż przed rokiem.

 

fot. Robert Kwiatek Liderem na rynku pozostaje Fiat (na zdjęciu wnętrze salonu). W ciągu czterech miesięcy tego roku sprzedał 27 311 sztuk o niemal 43 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Udział Fiata w rynku wynosi 19 proc. (przed rokiem 17,2 proc.) Ogromną popularnością wśród klientów cieszy się model Panda.

 

Na drugim miejscu pod względem sprzedanych aut znajduje się Skoda – 18 886 sztuk. To wynik lepszy od zeszłorocznego o 44,4 proc.

 

Trzecią pozycję zajmuje Toyota - od początku roku sprzedano 16 161 samochodów tej marki (wzrost o 44,2 proc.). Kolejne miejsca zajmują: Renault, Opel, Ford, Peugeot, Citroen, Volkswagen i Nissan.

 

Rynek samochodów dostawczych również odnotował rekordowe wyniki. W kwietniu sprzedano 3 369 pojazdów tj. o 57,8 proc. więcej niż przed rokiem. Przez cztery miesiące sprzedano 11 235 aut (wzrost o 34,9 proc.)

 

Podobnie jak na rynku samochodów osobowych, palmę pierwszeństwa dzierży Fiat. Ciężarowych aut tej marki sprzedano od początku roku  3 006 sztuk. Na drugim miejscu znalazł się Renault – sprzedaż 1 155 samochodów, a na trzecim Citroen – 1 064 auta. Kolejne miejsca zajmują Ford, Volkswagen, Mercedes, Peugeot, Opel, Intrall (Lublin) i Kia.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości