Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Wszystkich Świętych na drogach - utrudnienia sprawdzisz w nawigacji

Data publikacji: Autor: promocja

Nawigacje działające w trybie on-line ułatwiają omijanie korków Jak co roku, w okolicy 1 listopada, możemy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach i utrudnień komunikacyjnych wokół cmentarzy. W ominięciu korków i poradzeniu sobie z tymczasową organizacją ruchu może pomóc nawigacja GPS, łącząca się z internetem.

Korki na wylotówkach i spowolniony ruch na trasach międzymiastowych to jedno z czym musimy się co roku zmierzyć planując podróż na groby najbliższych. Drugie to nerwowa atmosfera związana ze zmianami organizacji ruchu i falami pieszych zalewającymi ulice wokół cmentarzy. Do tego dochodzą zamknięcia fragmentów ulic, tymczasowe parkingi i objazdy - a jak wiadomo, zmiany w organizacji ruchu dezorientują kierowców, którzy zmuszeni są odstać swoje także i w przycmentarnych korkach. Zmotoryzowani muszą też liczyć się ze wzmożonymi kontrolami na drogach, związanymi z corocznie prowadzoną przez policję akcją Znicz.

Zobacz też: Samochodowa mapa Polski - planowanie tras, informacje o korkach, radarach, remontach

By uniknąć dodatkowego stresu w podróży i skupić się na tym, co naprawdę ważne w tych dniach, dostawca nawigacji na smartfony i tablety NaviExpert oferuje wsparcie.

- Dzięki funkcji omijania korków nawigacja wytycza trasy omijające najpoważniejsze utrudnienia, natomiast bieżące ostrzeżenia o fotoradarach, kontrolach drogowych oraz wypadkach pomogą bezpiecznie i bez niespodzianek dotrzeć do celu – tłumaczy Katarzyna Przybylska z NaviExpert.

W bazie użytecznych miejsc (tzw. POI) znajdują się cmentarze i parkingi, które i w tym roku zostały uzupełnione także o miejsca postojowe dodatkowo wydzielone przez samorządy do parkowania tylko podczas Wszystkich Świętych. Aby wyszukać jeden z POI, wystarczy w polu wyszukiwania wpisać lub wybrać głosowo nazwę cmentarza, a system wyświetli wszystkie możliwe wyniki dla danej lokalizacji, w tym listę parkingów przy każdym z cmentarzy.

Jako że NaviExpert jest nawigacją online i korzysta z aktualizowanych na bieżąco map przy wytyczaniu trasy, aplikacja będzie uwzględniać także zmiany organizacji ruchu oraz zamknięcia wybranych fragmentów dróg w kilkudziesięciu miastach Polski, w tym wszystkich wojewódzkich oraz powyżej 100 tys. mieszkańców (lista poniżej), ale także w mniejszych miejscowościach. Nawigacja komunikacją miejską będzie natomiast uwzględniać zmiany rozkładów jazdy z okazji Wszystkich Świętych oraz dodatkowe linie kursujące na cmentarze.

Lista miast, dla których uwzględniono tymczasową organizację ruchu:

Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Gliwice, Rzeszów, Zabrze, Bytom, Olsztyn, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Gorzów Wielkopolski, Elbląg, Płock, Opole, Wałbrzych, Zielona Góra, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz, Legnica, Ostrołęka, Głogów, Racibórz, Rybnik, Świdnica. 

Nawigacje działające w trybie on-line ułatwiają omijanie korków
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nawigacje działające w trybie on-line ułatwiają omijanie korków

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości