Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Wszystko na sprzedaż

Data publikacji: Autor: Waldemar Ulanowski

Fot. Michał Tuliński

Koniec spokojnego snu właścicieli starych, zdezelowanych i „ledwo żywych” pojazdów. Złodzieje łaszą się nie tylko na luksusowe, czy choćby dobre auta. Ostatnio w modzie jest ukraść samochód z przeznaczeniem na złom.

Fot. Micha³ Tuliñski – Skup metali w Polsce to ostatnio bardzo intratny biznes. Było pewne, że złodzieje samochodowi zaczną kraść pojazdy nie tylko na części, ale też właśnie na złom. Właściciele „staruszków” do tej pory nie dbali o alarmy, czy dobre zamki, bo i przestępcy rzadko interesowali się ich autami. Ten czas już, niestety, minął – mówi funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, który na co dzień zajmuje się zwalczaniem przestępczości samochodowej.

Z informacji operacyjnych policji wynika, że nie tylko w Trójmieście, ale i na całym Pomorzu zaczęły właśnie tworzyć się gangi specjalizujące się w kradzieży małych i dużych fiatów, polonezów, czy starych modeli znanych zachodnich marek. W ręce policji wpadł 31-letni Grzegorz P. z Wrzeszcza, którego podejrzewa się o przynależność do jednej z takich grup. Ten znany gdański złodziej (odsiedział 6 lat w więzieniu za włamania i kradzieże, wyszedł na wolność w 2001 r., rzekomo żyje na utrzymaniu rodziców) podobno ukradł 10 sierpnia zaparkowanego przy ul. Robotniczej w Gdańsku mercedesa „beczkę” i sprzedał na złomowcu za 600 zł. Również jego podpis widnieje na fakturze sprzedaży na złom dwóch polonezów skradzionych z terenu Trójmiasta 7 sierpnia i 2 lutego. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości