Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Wszystko o mercedesach

Data publikacji: Autor: (w)

Niedawno pojawiła się w księgarniach pięknie wydana przez wydawnictwo TT Artur Topolski, Wiesław Topolski książka "Mercedes-Benz" - Encyklopedia Samochodów Osobowych.


Niedawno pojawiła się w księgarniach pięknie wydana przez wydawnictwo TT Artur Topolski, Wiesław Topolski książka "Mercedes-Benz" - Encyklopedia Samochodów Osobowych. Autorzy - Jerzy Ptasznik, Dariusz Beta i Łukasz Sosnowski spędzili nad nią niemal dwa lata. Encyklopedia o Mercedesie ma być pierwszą książką z cyklu.

Dlaczego więc wybór padł na tę właśnie markę? Zdaniem autorów, Mercedes jest marką, która ma duszę, przemawia wyglądem, osiągami i historią. Zebrano kilkanaście tysięcy zdjęć, z oczywistych powodów nie wszystkie mogły się zmieścić w encyklopedii. Wybór nie był łatwy, a poza zdjęciami na kartach książki nabywca otrzymuje także CD-ROM z filmami o Mercedesie, a także informacjami o najnowszych modelach.

Wydawnictwo zaciekawi nie tylko miłośników Mercedesa, na pewno przysporzy tej marce nowych zwolenników. Encyklopedia ma drobne wady, np. nie podano w niej kodów fabrycznych wszystkich opisanych aut (np. W 114, W 201), nie wiedzieć czemu moc silników podano w koniach mechanicznych, ale oznaczono je nie skrótem KM, ale niemieckim PS. 

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości