Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38365 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Motosport / Wyścigi

WTCC. Citroën C-Elysee niepokonany w Argentynie

Data publikacji: Autor: (ip)

Tom Chilton, jadący Citroenem C-Elysee WTCC w barwach zespołu Sebastien Loeb Racing, wykorzystał swoją pozycję w pierwszej linii na starcie wyścigu otwierającego i wyszedł na prowadzenie. Po doskonałym rozpoczęciu wyścigu brytyjski kierowca wyprzedzał w walce o miejsca na podium Johna Filippiego, Roba Huffa i Yvana Mullera / Fot. Citroen Podczas ósmej rundy mistrzostw WTCC FIA, Citroen C-Elysée WTCC po raz kolejny okazał się samochodem nie do pokonania. José María López i Tom Chilton wygrali oba wyścigi w Termas de Río Hondo w Argentynie. Dzięki temu Pechito powiększył swoją przewagę w klasyfikacji kierowców, a team Citroën Total w klasyfikacji zespołowej. Yvan Muller ukończył wyścig otwierający na podium, dzięki czemu awansował na trzecie miejsce w tabeli kierowców.

Po kwalifikacjach, w których zwyciężył José María López, zespół Citroen Total postanowił wymienić silnik w samochodzie Argentyńczyka z powodu niepokojących objawów, mogących stanowić zapowiedź defektu. Zgodnie z przepisami, López został z tego powodu przesunięty na koniec stawki na starcie wyścigu otwierającego. W tej sytuacji Yvan Muller znalazł się na siódmym polu startowym, a Pechito zamiast z dziesiątego, ruszał z osiemnastego pola.

Tom Chilton, jadący Citroenem C-Elysee WTCC w barwach zespołu Sebastien Loeb Racing, wykorzystał swoją pozycję w pierwszej linii na starcie wyścigu otwierającego i wyszedł na prowadzenie. Po doskonałym rozpoczęciu wyścigu brytyjski kierowca wyprzedzał w walce o miejsca na podium Johna Filippiego, Roba Huffa i Yvana Mullera.

Redakcja poleca:

Samochód na gaz. Niezbędne formalności 
Te auta są najpopularniejsze w Polsce
Toyota Celica z filmu „Chłopaki nie płaczą". Jak dziś wygląda auto?

Tuż przed półmetkiem wyścigu Filippi nie wytrzymał tempa i zaczął stopniowo tracić dystans. Dzięki temu Yvan Muller wysunął się na trzecią pozycję, szukając okazji do zaatakowania Roba Huffa. Czterokrotny Mistrz Świata aż do mety próbował wyprzedzić Anglika, który zdołał się jednak obronić. Ostatecznie Muller minął linię mety jako trzeci. Tom Chilton po bardzo dobrze przejechanym wyścigu odniósł za kierownicą Citroena swoje pierwsze zwycięstwo.

Tom Chilton, jadący Citroenem C-Elysee WTCC w barwach zespołu Sebastien Loeb Racing, wykorzystał swoją pozycję w pierwszej linii na starcie wyścigu otwierającego i wyszedł na prowadzenie. Po doskonałym rozpoczęciu wyścigu brytyjski kierowca wyprzedzał w walce o miejsca na podium Johna Filippiego, Roba Huffa i Yvana Mullera / Fot. Citroen

Tom Chilton, jadący Citroenem C-Elysee WTCC w barwach zespołu Sebastien Loeb Racing, wykorzystał swoją pozycję w pierwszej linii na starcie wyścigu otwierającego i wyszedł na prowadzenie. Po doskonałym rozpoczęciu wyścigu brytyjski kierowca wyprzedzał w walce o miejsca na podium Johna Filippiego, Roba Huffa i Yvana Mullera / Fot. Citroen

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Citroen C-Elysée zdjęcia

Citroen C-Elysée dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Citroen C-Elysée Cena

Części dla marki Citroen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

561 zł