Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Wyciekły tony paliwa

Data publikacji: Autor: (aga) - Dziennik Bałtycki

Fot. Tomasz Bołt

Około 11 ton benzyny wypompowali strażacy z pękniętego rurociągu w Kosakowie.

 

Wczoraj pracownicy magazynów paliwowych w Dębogórzu zawiadomili pucką Straż Pożarną o wycieku z rurociągu doprowadzającego benzynę do portu w Gdyni. Ze wstępnych ustaleń wynika, że „puścił” stary, niedokończony odwiert, przez który ktoś kiedyś próbował kraść paliwo. Fot. Tomasz Bo³t Benzyna wsiąkała w ziemię. Pucka jednostka poprosiła o pomoc gdyńską brygadę chemiczną.

- Oni mają wysokospecjalistyczny sprzęt, przystosowany do tego typu akcji - mówi bryg. Jan Muża, komendant Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Pucku.

 

Paliwo wypompowano, pęknięcie zaczopowano. Dzięki natychmiastowej interwencji do ziemi nie dostało się tak dużo paliwa, żeby mogło to stanowić zagrożenie dla środowiska.

Po kilku godzinach okazało się, że w pobliżu jest kolejny wyciek.

- Tym razem musieliśmy rozkopać ziemię nad rurociągiem - dodaje kpt. Tadeusz Konkol, rzecznik prasowy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni. - Około pół metra pod ziemią była rurka z niezakręconym zaworem, przez który również wylatywało paliwo. Z tego miejsca wypompowaliśmy kolejne kilka metrów sześciennych benzyny.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości