Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Wycofują się

Data publikacji:

Fot. Fiat Przypomnijmy - DENSO Corp., producent części samochodowych, planuje przeniesienie swojej produkcji z Sosnowca do zakładów w San Salvo we Włoszech.

Przypomnijmy - DENSO Corp., producent części samochodowych, planuje przeniesienie swojej produkcji z Sosnowca do zakładów w San Salvo we Włoszech.

 

Japończycy wycofają się z Polski do końca marca 2005 r., bowiem Magneti Marelli Poland (MMP), właściciel budynków leasingowanych przez Denso, zrezygnował z dalszego ich wynajmowania.

Fot. Fiat  

W związku z tym otrzymaliśmy wyjaśnienie z Magneti Marelli Poland:

 

Komunikat

“W związku z niektórymi informacjami prasowymi, jakie pojawiły się w ostatnich dniach, dotyczącymi Magneti Marelli w Sosnowcu, pragniemy poinformować, że:

Tylko w ostatnich dwóch latach firmy Grupy Magneti Marelli zainwestowały w Polsce ponad 160 milionów złotych i dalsze inwestycje przewidywane są w następnych latach.

W 2005 roku przewiduje się uruchomienie produkcji wielu nowych wyrobów w zakładzie w Sosnowcu (Automotive Lighting) adresowanych w całości na eksport. To powoduje zwiększone zapotrzebowanie na powierzchnię produkcyjną w Sosnowcu.

Decyzja o przenoszeniu produkcji podjęta przez firmę Denso nie ma nic wspólnego z wypowiedzeniem umowy najmu ze strony Magneti Marelli.

Inwestycje Magneti Marelli zwiększą ilość zatrudnionych w liczbie większej niż pracujących obecnie dla Denso, którzy dostaną od Magneti Marelli propozycję przejścia do nowego pracodawcy.”

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości