Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Wyjazd na Wielkanoc. Policja zawraca turystów

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Adam Jankowski Przez cały świąteczny weekend na drogach dojazdowych do Zakopanego i miejscowości turystycznych Podhala czuwać będą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, kontrolując czy osoby przemieszczają się w ramach dopuszczalnych wyjątków, czy też są to turyści, którzy postanowili spędzić weekend na Podhalu.

Przypominamy, że miejsca noclegowe i hotele pozostają zamknięte i nadal obowiązuje całkowity zakaz wstępu na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Tylko wczoraj policjanci drogówki musieli zawrócić 10 samochodów z turystami zmierzającymi pod Tatry. Przypominamy, że tego typu podróże są zabronione, a konsekwencją w najlepszym przypadku może być mandat karny! Wczorajsze interwencje zakończyły się dla turystów pouczeniem.

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski podkreślił, że że boi się gwałtownego wzrostu zachorowań, który może być wynikiem świątecznych spotkań. Tegoroczną Wielkanoc powinniśmy spędzić w domach, a przemieszczanie się ograniczyć do minimum.

Koronawirus w Polsce. Ograniczenia w przemieszczaniu się

Do 19 kwietnia br. włącznie nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc:

  • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie mogą wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy.

Wprowadzono obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich.

Zobacz także: Wady i zalety opon całorocznych

Wyłączeni z tego obowiązku są:

  •  rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia),
  •  a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie
Zobacz także: Tak prezentuje się Golf nowej generacji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Polak (gość)

    Śmieszne te poszczenia jedni muszą śmierdzieć w Domu a drudzy roznosić wirus w Chinach to zawalczyli bo była dyscyplina i nie było lepszych i gorszych typu rolnik czy prowadzący działalność!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości