Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Wyjazd w Tatry. Lepiej założyć opony zimowe!

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Łukasz Bobek Tylko wczoraj na tatrzańskich drogach doszło do czterech poważnych zdarzeń drogowych. Obfite opady śniegu i brak ostrożności kierowców to nie jedyny problem. Do takiego stanu rzeczy przyczynili się też sami kierowcy, którzy pod Tatry przyjechali na oponach letnich lub wielosezonowych.

 - Wprawdzie przepisy drogowe w Polsce nie nakładają obowiązku zmiany opon na zimowe, ale stosowanie tego typu opon pozwoli na łatwiejsze i sprawniejsze poruszanie się po tatrzańskich drogach. Wiele dróg prowadzących do pensjonatów czy hoteli jest wąska i zwyczaj bardzo stroma. Wystarczy jeden kierowca, który nie będzie potrafił pokonać podjazdu i zator drogowy pewny. Analogicznie sytuacja wygląda na drogach dojazdowych do stacji narciarskich. Tam również bardzo często dochodzi do kolizji na parkingach i zatorów drogowych spowodowanych przez kierowców, którzy przyjechali na letnich oponach - przestrzega policja

Tylko wczoraj na tatrzańskich drogach doszło do czterech poważnych zdarzeń drogowych. Tuż po 13.00 w Zakopanem na osiedlu Krzeptówki turystka z Warszawy kierując Saabem doprowadziła do kolizji z Toyotą. Popołudniu w przeciągu godziny wydarzyły się dwie kolejne kolizje w Białym Dunajcu na „zakopiance”. W pierwszej doszło do kolizji Volkswagena i Toyoty, a w drugiej uczestniczyły trzy pojazdy. Natomiast w Poroninie na ul. Tatrzańskiej przed 19.00 doszło do wypadku. Policjanci zakopiańskiej drogówki ustalili, że włączający się do ruchu 59-letni kierowca Peugeota nie ustąpił pierwszeństwa innym pojazdom tym samym powodując zderzenie trzech pojazdów. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Szybko jednak został odnaleziony i musiał wrócić na miejsce wypadku. Był trzeźwy. Jedna poszkodowana osoba trafiła do szpitala. W sprawie wypadku wszczęto dochodzenie.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

- Od wczoraj na Podhalu intensywnie pada śnieg, a prognozy pogody zapowiadają dalsze opady śniegu i ujemne temperatury. Ruch na drogach może być wzmożony. Apelujemy do kierowców, aby wybierając się na górskie drogi zawsze wyposażać samochód w opony zimowe i alternatywnie mieć ze sobą łańcuchy śniegowe. Apelujemy przede wszystkim do kierowców samochodów ciężarowych, autokarów i pojazdów dostawczych, aby na odpowiednio oznaczonych odcinkach dróg bezwzględnie stosowali łańcuchy śniegowe - komentuje zakopiańska policja.

Zobacz także: Testujemy Fiata 124 Spider

Fot. Łukasz Bobek
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Fot. Łukasz Bobek

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości