Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Wyjazdy na święta. Policja apeluje o rozwagę

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Archiwum W okresie Bożego Narodzenia na drogach pojawi się większa liczba patroli policji. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych.

Fot. Archiwum Funkcjonariusze przypominają, aby kierowcy odpowiednio przygotowali siebie i swój pojazd do podróży. Zwracają uwagę, że istotne jest, aby samochód był sprawny, a kierowca wypoczęty. Nie bez znaczenie jest także robienie przerw podczas podróży. Policja zwraca uwagę, aby podczas jazdy nie korzystać z telefonów komórkowych.

W okresie świąteczno-noworocznym o niemal 30% wzrasta liczba zatrzymywanych pijanych kierujących. Policjanci apelują, aby by po alkoholu pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę.

Zobacz także: Feta Barcelony po triumfie w Klubowych Mistrzostwach Świata

Warto przypomnieć, że od 18 maja osoby, które przekroczą dopuszczalną prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, stracą prawo jazdy na trzy miesiące.

Przypomnimy stare przysłowie, które każdy kierowca powinien wziąć sobie do serca: „śpiesz się powoli”. Dlatego warto zaplanować podróż tak, byśmy nie musieli się spieszyć i stresować korkami, które w tym okresie bywają niemożliwe do uniknięcia.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości