Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Wyjeżdżasz na święta? Sprawdź, gdzie zatankować najtaniej

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Wyjeżdżasz na święta? Sprawdź, gdzie zatankować najtaniej Na radomskich stacjach benzynowych znów zdrożały o kilka groszy wszystkie paliwa. Panuje jednak duży rozrzut cen, warto więc przed świątecznym wyjazdem poszukać stacji, gdzie jest najtaniej.

W Radomiu najmniej płaci się za olej napędowy i najpopularniejszą benzynę "95” na stacji przy hipermarkecie E. Leclerc. Litr benzyny kosztuje tam 5 złotych 36 groszy, oleju napędowego 5 złotych 54 grosze, a benzyny bezołowiowej "98” – 5 złotych 54 grosze. Do niskich cen na tej stacji dostosowała się sąsiednia stacja Poczty Polskiej, gdzie benzyna "95” kosztuje 5,36 złotego, a oleju napędowego 5,58 złotego.

Niedrogie są też samoobsługowe stacje Neste – przy centrach handlowych Galeria Gama oraz M-1. Za litr najpopularniejszej benzyny pb "95” trzeba zapłacić tam 5 złotych 42 grosze, olej napędowy 5 złote 59 groszy i za "98”-kę 5 złotych 57 groszy.

O kilka groszy mniej niż wynosi średnia płaci się też na stacjach Lukoil, zwłaszcza w weekendy, kiedy sieć stosuje niewielkie obniżki cen paliw.
Najwyższe ceny obowiązują na stacjach znanych sieci "BP”, "shell” "statoil” oraz niektórych stacjach Orlenu.

Eksperci łódzkiej firmy Reflex zajmującej się monitorowaniem cen paliw uważają, że jest szansa na niewielką obniżkę cen paliw przed Nowym Rokiem w związku umacnianiem się kursu złotówki w stosunku do dolara amerykańskiego, a także ceną ropy naftowej na poziomie najniższym od dwóch miesięcy. Jest za to szansa, że paliwa nie będą drożały zbyt dużo po Nowym Roku.

Zobacz też: Akumulator samochodowy - jak kupić i kiedy?

Wyjątkiem jest olej napędowy, który ma zdrożeć w związku z podwyżką akcyzy na to paliwo.
Szacuje się, że podwyżka tego paliwa w związku z większym obciążeniem podatkowym będzie w wysokości 20 groszy na litrze.

Umiarkowane powody do zadowolenia mogą mieć posiadacze aut napędzanych autogazem. Paliwo to od początku grudnia zdrożało o zaledwie kilka groszy, a na niektórych stacjach cena nie zmieniła się, a nawet niekiedy spadła.

W Radomiu za litr tego paliwa trzeba zapłacić obecnie od 2 złotych 77 groszy do 2 złotych 92 groszy. W przypadku tego paliwa panuje największy rozrzut cen. Jeśli chcemy wybieramy się w dłuższą drogę i chcemy zatankować taniej warto zrobić to przy trasie.

Najtaniej jest na trasie z Radomia do Zwolenia. W Goździe cena autogazu kosztuje 2 złote 68 groszy, po drodze jest kilka stacji, gdzie ceny są o grosz lub dwa wyższe. Jeszcze niedawno osoby podróżujące tą trasą i jadące do Lublina mogły taniej zatankować na stacjach trasy numer "17” – od Kurowa do Jastkowa. Teraz już tak nie jest autogaz droższy jest tam o 5-6 groszy w stosunku do cen obowiązujących blisko Radomia.

Osoby wyjeżdżające z Radomia w kierunku Krakowa powinny tankować w Dobrucie przed Szydłowcem – tam jest najtaniej, a wyjeżdżające w stronę Łodzi na jednej ze stacji w okolicach Wolanowa. Ci, którzy jadą z Radomia do Warszawy najtaniej zatankują na pierwszych stacjach za podgrójeckim Głuchowem (z drugiej strony trasy jest najtańsza stacja na trasie "w drugą stronę”, czyli z Warszawy do Radomia).  

Wyjeżdżając z Radomia powinniśmy zatankować gaz do pełna w naszym regionie – niemal we wszystkich województwach w Polsce jest drożej, a średnia krajowa cena propanu – butanu wynosi obecnie 2 złote 84 grosze. Szczególnie drogo jest obecnie na stacjach w terenach górskich, gdzie cena litra autogazu sięga nawet 2 złotych 95 groszy.

Wyjeżdżasz na święta? Sprawdź, gdzie zatankować najtaniej
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Wyjeżdżasz na święta? Sprawdź, gdzie zatankować najtaniej

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości