Wszystko
o samochodach

Przepisy / Mandaty

Wykroczenia drogowe zagranicznych polityków. Ile razy korzystali z immunitetu?

Data publikacji: Autor: (mm) TVN Turbo/x-news

Fot. TVN Turbo/x-news Warszawska straż miejska podliczyła wykroczenia drgowe popełniane przez kierowców z immunitetem dyplomatycznym. Co wynika z raportu?

Fot. TVN Turbo/x-news W 2015 roku w stolicy przedstawiciele zagranicznych ambasad zostali przyłapani na łamaniu przepisów ponad 350 razy. Liderem niechlubnego rankingu są przedstawiciele Rosji (37 wykroczeń drogowych) i USA (28). Miejsce na podium zajęli także przedstawiciele Arabii Saudyjskiej (27), a w czołówce znaleźli się również dyplomaci z Libii (25) i Ukrainy (25).

Redakcja poleca: Szukamy drogowych nonsensów. Zgłoś się w plebiscycie i wygraj tablet!

- Nie chcemy napiętnować żadnej konkretnej misji dyplomatycznej. Chcemy jednak zwrócić uwagę na zjawisko, które występuje, a także przewrotnie zawstydzić zarówno dyplomatów jak i oosby posiadające immunitet krajowy - komentuje Monika Niżniak ze Straży Miejskiej w Warszawie.

W porównaniu z rokiem 2014, warszawska Straż Miejska odnotowała 30% spadek wykroczeń popełnianych przez dyplomatów. Wzorem do naśladowania mogą być kierowcy ambasad z takich krajów jak Armenia, Urgwaj, Ekwador i Algieria. W ubiegłym roku nie zostali przyłapani na żadnym wykroczeniu drogowym.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości