Wszystko
o samochodach

Przepisy / Ubezpieczenia

Wyłudzacze odszkodowań. Gdzie i na jakie auta trzeba uważać?

Data publikacji: Autor: TVN Turbo / x-news

fot. TVN Turbo / x-news Wielu kolizji udałoby się uniknąć, gdyby nie osoby próbujące wyłudzać swoim zachowaniem wypłaty z polisy OC. Na siłę egzekwują swoje pierwszeństwo lub wykonują nieprzewidziane manewry, dosłownie "polując" na niczego nie świadomych innych kierowców.

Więcej płacimy za OC, ale też więcej pieniędzy do nas wraca. Z najnowszych statystyk wynika, że w 2017 roku firmy ubezpieczeniowe wypłacą kierowcom o miliard złotych więcej niż rok wcześniej. Nie maleją jednak próby wyłudzania odszkodowań. Istnieje nawet czarna lista konkretnych modeli, na które najbardziej trzeba uważać na drogach.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • kk (gość)

  Na siłę egzekwują swoje pierwszeństwo? A może trzeba się nauczyć jeździć zgodnie z przepisami i ustępować tym, którzy są na pierwszeństwie? a nie na siłę wymuszać.

 • MM (gość)

  @kk bo wg ciebie wyjechanie na autostradę i nagłe zahamowanie komuś przed maską to jest normalne zachowanie? Jeżeli tak uważasz, to jesteś porażką a nie kierowcą! Takie zachowanie nie ma nic wspólnego z prawidłowym zachowaniem na drodze i jest ewidentnym łamaniem przepisów.

 • sss (gość)

  no i gdzie lista tych aut

 • Ruda (gość)

  Ostre hamowanie bez przyczyny, zwłaszcza na autostradzie jest niedopuszczalne., jest stworzeniem zagrożenia, a nawet możliwości spowodowania katastrofy w ruchu drogowym. Na egzaminach za takie coś oblewają od razu. Dlatego warto mieć kamerkę rejestrującą co się przed nami dzieje na drodze. W razie czego można się bronić przed oszustem i wyłudzaczem, a ponadto policja ma wtedy dowód kto się dopuścił wykroczenia.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości