Wszystko
o samochodach

Porady / Eksploatacja

Wymiana żarówek samochodowych - na co uważać

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Philips Zmień światła w swoim samochodzie i nadaj mu dynamiczny wygląd. Uważaj tylko, żeby nie kupić „bubla” bez homologacji.Fot. Philips Najprostszym i od razu zauważalnym sposobem na nadanie naszemu samochodowi nowoczesnego i dynamicznego wyglądu jest zmiana świateł. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale również pozwalają wyróżnić się na drodze.

CZYTAJ TAKŻE

Światła do jazdy dziennej DRL

Źródła światła stosowane w samochodach


Pożądane przez kierowców są światła ksenonowe, które dają niepowtarzalny efekt. Jednak niebiesko-białym kolorem reflektorów do niedawna mogli cieszyć się tylko posiadacze najdroższych i najbardziej ekskluzywnych samochodów, które są fabrycznie wyposażane w światła ksenonowe. Obecnie efekt ten można osiągnąć w prosty i niedrogi sposób. Wystarczy wymienić zwykłe żarówki halogenowe na takie, które emitują mocne białe światło z niebieskim efektem ksenonowym.

Trzeba jednak uważać, żeby nie dać się namówić na zamontowanie reflektorów ksenonowych w miejsce standardowego oświetlenia halogenowego. Takie rozwiązanie jest niezgodne z prawem. Ponadto Fot. Philips zdecydowana większość chińskich zestawów ksenonowych do samodzielnego montażu nie posiada homologacji. Z tego powodu auto wyposażone w „chińskie ksenony” nie przejdzie pozytywnie badań technicznych. Natomiast kierujący nim, w przypadku kontroli drogowej, musi się liczyć z możliwością usłyszenia zakazu dalszej jazdy, odebrania dowodu rejestracyjnego oraz ukarania mandatem w wysokości od 50 do 200 złotych.

Na rynku dostępne są jednak legalne rozwiązania, które umożliwiają zmianę wyglądu naszego auta w stosunkowo niedrogi sposób. Jednym z nich są żarówki marki Philips Blue Vision Ultra, które zapewniają wysoką jakość oświetlenia przy zachowaniu wszystkich wymogów bezpieczeństwa.

Zmieniając oświetlenie w swoim aucie, powinniśmy także na uwadze innych użytkowników dróg. Często bowiem dochodzi do sytuacji, w którym po zmianie żarówek lub reflektorów oślepiamy innych kierowców. Dlatego też ingerując w oświetlenie własnego samochodu zadbajmy również o odpowiednią regulację tego systemu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości