Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Wypadek autobusu. ITD rozpoczyna wzmożone kontrole

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD W związku z tragicznym wypadkiem autobusu komunikacji miejskiej w Warszawie, Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadzi kontrole w przedsiębiorstwach realizujących przewozy osób na liniach regularnych komunikacji miejskiej.

Zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym usłyszał od Prokuratury Tomasz U. - kierowca, który doprowadził do wypadku autobusu na moście Grota-Roweckiego w Warszawie. Według ustaleń w trakcie prowadzenia pojazdu znajdował się on pod wpływem narkotyków.

Przeprowadzone zostaną kontrole krzyżowe, w trakcie których inspektorzy będą sprawdzać czy kierowcy nie pracują w kilku miejscach jednocześnie z naruszeniem norm czasu pracy – mówił w trakcie briefingu Alvin Gajadhur, Szef ITD. – Trwa kontrola w przedsiębiorstwie, którego autobus uczestniczył w tragicznym zdarzeniu. Jej zakres zostaje rozszerzony – dodał Główny Inspektor Transportu Drogowego.

Kontrole w przedsiębiorstwach oraz kontrole drogowe pojazdów komunikacji miejskiej są prowadzone zarówno w trakcie zaplanowanych działań, jak i po sygnałach wpływających od pasażerów lub instytucji. Od początku tego roku inspektorzy ITD przeprowadzili blisko 2000 kontroli autobusów miejskich w całym kraju. W województwie mazowieckim ponad 200, a w Warszawie – 56.

Zobacz także: TOP 10 sposobów na mniejsze spalanie

Regularnie sprawdzamy stan taboru miejskiego w całym województwie mazowieckim – informował podczas briefingu Krzysztof Chojnacki, Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego. - O ile kontrole stanu technicznego autobusów nie wypadają źle, to w samych przedsiębiorstwach nie jest już najlepiej. Odnotowujemy przekroczenia norm czasu pracy – powiedział Krzysztof Chojnacki.

Inspekcja Transportu Drogowego jest również w stałym kontakcie z prokuraturą. Kontrole w przedsiębiorstwach będą prowadzone także na wniosek śledczych.

Zobacz także: Nie pamiętasz o tej zasadzie? Możesz zapłacić 500 zł

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości