Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Wypadek drogowy. Najczęściej dochodzi do nich rankiem i wieczorem. PRAWDA czy MIT?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Łukasz Bobek W społeczeństwie funkcjonuje przeświadczenie, że do wypadków drogowych dochodzi najczęściej wczesnym rankiem i wieczorem. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji policja sprawdziła czy to prawda.

Przekonanie społeczne o tym, że o wypadek najłatwiej po zmierzchu, kiedy jest gorsza widoczność bądź wczesnym rankiem, bo kierowca jest niewyspany nie znajduje potwierdzenia w statystyce

 Okazuje się, że najwięcej wypadków drogowych, do których doszło podczas wakacji 2018 roku miało miejsce w godzinach 15 – 16. Natomiast najwięcej ofiar śmiertelnych na drogach w trakcie ubiegłych wakacji pochłonęły zdarzenia, które wystąpiły w godzinach 16:00 – 17:00.

Zobacz także: Pierwsza jazda nowym Oplem Zafirą

Należy zaznaczyć, że nieprawdziwe przeświadczenie o godzinach występowania wypadków zazwyczaj idzie w parze z  mitami, że do największej liczby wypadków dochodzi najczęściej podczas złych warunków drogowych i na krętych drogach.

Zobacz także: Kia Stonic w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Tymoteusz (gość)

    Wydaje mi się, ze jak świta jest najwięcej wypadków, bo po nocce jest już kryzys, jak się prowadzi. We mnie tak wjechał właśnie kierowca w Gdańsku, stracił czujność za kółkiem. I jego urlop się kiepsko zaczął, a mój skończył bo u mechanika w Ringu, ale przynajmniej przy kontroli wyszło, że jeszcze mi parę rzeczy w samochodzie nie działa.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości